Stará garda oslavila další dvě vítězství

st 15.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Jak jsme nedávno informovali, pod hlavičkou našeho klubu začala působit v soutěžních zápasech Stará garda. Baníkovci zatím sehráli čtyři utkání a kromě porážky v Chodově dosud nezaváhali. Naposledy si s přehledem poradili s Božíčany a vysoko zvítězili také ve Svatavě. Pojďme se na jejich výkony zaměřit blíže.

4. kolo: FK Baník Sokolov – TJ Božíčany 12:1 (5:1)

Jednoznačné vítězství domácího celku, který po celé utkání určoval tempo hry a po pěkných kombinačních akcích navyšoval skóre utkání. Střelecky se nejvíce dařilo autorům dvou hattricků Jiráčkovi a kapitánovi Nicklasovi. Přestože hosté nepatří do kategorie nejtěžších soupeřů v soutěži, domácí hráči od úvodního hvizdu neponechali nic náhodě a do utkání nastoupili s chutí a odhodláním odčinit porážku z minulého kola v Chodově. Toto se jim určitě povedlo a po povedeném výkonu se mohli radovat ze zaslouženého vítězství a třech bodů do tabulky.

Střelci: 3x Nicklas, 3x Jiráček, 2x Klainer, 2x Sekáč, 2x Barvínek

Sestava: Zeman Z. – Pari, Lysák, Zeman V., Nicklas, Jiráček, Sekáč, Barvínek, Šiba, Kleiner

5. kolo: Baník Svatava - FK Baník Sokolov 4:10 (1:2)

Na utkání vyrazil tým Baníku v takřka kompletní sestavě. Úvod vyšel lépe domácím, kteří šli v páté minutě do vedení a potrestali tím pomalejší rozjezd naší Staré gardy. Inkasovaná branka však baníkovce zdravě nakopla a převzali pevně otěže zápasu. Do poločasu pak po dvou pěkných brankách Mariana Václavíka skóre otočili a v druhém poločase na hřišti jednoznačně dominovali. Líbivá byla zejména kombinace mezi Hálou a Václavíkem, do které se postupně zapojoval celý tým a výsledkem je opět vysoké konečné skóre.

Střelci: 4x Václavík, 2x Kleiner, 2x Barvínek, Nicklas, Šiba

Sestava: Zeman Z. (50. Katriňák) – Pari, Bolen, Lysák, Kleiner, Hála, Nicklas, Barvínek, Sekáč, Šiba, Václavík.

Tento týden čeká baníkovce poslední mistrovské utkání podzimu, v Královském Poříčí se ve středu od 18:00 střetne na tamním stadiónu (UMT) s domácím Baníkem. Z pracovních důvodů se již omluvila brankářská jednička Zdeněk Zeman a příležitost tak dostane Jarda Katriňák, naopak k dispozici by pak měli být Petr Jiráček a Václav Zeman.