Jaroslav Belaň: Urvali jsme to silou vůle

 
Jaroslav Belaň: Urvali jsme to silou vůle
 
út 14.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V posledním utkání zvítězil Baník nad Frýdkem-Místkem nejtěsnějším rozdílem 1:0. V posledních čtyřech utkáních tak Sokolov udržel třikrát čisté konto. Velký podíl na tom má i Jaroslav Belaň. Po zápase jsme brankáře Baníku požádali o krátké zhodnocení zápasu.

Po dvou utkáních venku jsme nastoupili doma a bylo hodně důležité získat tři body. To se povedlo…
Chtěli jsme bodovat po tom výsledkově nevydařeném zápase v Karviné, kde si myslím, že jsme měli minimálně na bod. Chtěli jsme získat zpět body, které jsme tam ztratili. Konečně jsme po třech týdnech nastoupili před domácím publikem a věděli jsme, že to bude těžké, protože Frýdek má běhavé, bojovné mužstvo. Byl to spíše boj a urvali jsme to silou vůle. Gól, který jsme dali, byl vlastní, měli jsme tam trochu štěstí, padlo tam břevno… Ale myslím, že dozadu jsme to odmakali a trochu víc jsme si zasloužili vyhrát.

V zápase byly pro Baník kritické dvě situace. V prvním poločase to byla hlavička hostujícího Žídka, kdy míč skončil jen těsně mimo bránu…
Byla tam střela, která vypadala, že jde úplně mimo. Já jsem periferně ještě viděl, že je tam hráč, tak jsem se posouval. Těžko říct, jestli bych to měl, naštěstí to skončilo asi 20 centimetrů vedle tyče. Trochu při mně stálo štěstí, ale potřebujeme i toto.

Těsně po změně stran přišla tečovaná střela Pribuly, která skončila na břevně. Tento pokus Vás asi hodně vystrašil?
Tato situace byla hodně nepříjemná. Hráč si to posunul, hodil si to do středu, myslím, že Standa Hofmann tam dal instinktivně nohu a tečoval to. Já jsem reagoval, ještě se tam dostal, ale padlo to na břevno a poté ven. Zaplaťpánbůh, že to tam nedorazili, nebo to tam nespadlo.

Podařilo se Vám vychytat další nulu. Jak jsem byl spokojen s defenzivní činností mužstva?
Nula není podstatná. Nejsem tady, abych sbíral nějaké osobní statistiky. Samozřejmě je to povzbudivé do dalších bojů pro celý tým. Ale myslím, že obrana poslední tři, čtyři zápasy pracuje velmi dobře. Vlastně od začátku. V Karviné jsme se dopustili taktických chyb, které nebyly vysloveně obránců, ale celého mužstva. Tentokrát jsme tyto chyby odstranili a to nám přineslo tři body.

V nabité tabulce jsou tři body velmi důležité a především ztráta doma by hodně mrzela…
Určitě. Pomůže nám to být stále nahoře. A to jsme chtěli, abychom byli na dostřel první trojce. Což se nám podařilo. Teď jedeme do Znojma a pokusíme se napravit ten venkovní zápas v Karviné.

Utkání proti exligovému Znojmu bude ale asi hodně náročné?
Ano, bude. Ale to je každé utkání ve druhé lize. Zde nelze najít lehkého soupeře. Možná nám bude Znojmo naopak vyhovovat, co se týká fotbalové stránky. Oni chtějí hrát fotbal. Tentokrát to bylo spíše o tom dobývání. Více o boji než o fotbale. Takže se necháme překvapit…

Děkuji, Jardo za rozhovor.
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner