Konečně doma! Baníkovci zkusí poprvé porazit Frýdek-Místek

 
Konečně doma! Baníkovci zkusí poprvé porazit Frýdek-Místek
 
čt 9.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V aktuálním složení Fotbalové národní ligy není tým, který by Baník nedokázal porazit. Tedy až na jednu výjimku. A tou jsou právě hráči MFK Frýdek-Místek, kteří jako loňský nováček soutěže s Baníkem doma remizovali a ze Sokolova si odvezli dokonce tři body. Sokolovští fotbalisté tedy budou usilovat o první výhru nad tímto soupeřem a po dvou venkovních zápasech budou chtít přidat další domácí vítězství, které pomůže k posunu do vyšších pater tabulky.

Baníkovce táhne sedmigólový Červenka

Nejlepší střelec druhé ligy se jmenuje Marek Červenka. Kmenový hráč pražské Slavie se opět připomněl v minulém kole, kde byl jediným střelcem Baníku v Karviné. Celkově se důrazný útočník trefil sedmkrát, což je téměř polovina všech branek Baníku. Sokolováci doposud nasbírali 4 výhry, 2 remízy a 3 porážky a se 14 body jim náleží 6. místo. Na absolutní vrchol ligy však ztrácí pouhé tři body.

V 9. kole se svěřenci Daniela Šmejkala představili v Karviné, kde ale nenavázali na vítězství z Pardubic 3:0. Ve Slezsku se sice ujali vedení, ale domácí dvě góly orámovali poločasovou přestávku a zvítězili těsně 2:1. V utkání viděl svou čtvrtou žlutou kartu Ismael Ouedraogo, a tak jej čeká vynucená jednozápasová stopka.

Druhá sezóna je pro Frýdek-Místek těžší

Velké překvapení loňské sezóny z Frýdku-Místku letos tápe. Jako nováček předváděli valcíři v minulém ročníku hodně solidní výkony, zvláště pak před několikatisícovými návštěvami na domácím stadionu. Druhý rok ve FNL zatím není tak podařený, ale opět platí, že Frýdek boduje zejména doma.

Valcíři čekali na první výhru až do 4. kola, kdy vyhráli ve Vlašimi. Poté přehráli doma Kolín a třetí vítězství přidali taktéž doma proti Žižkova. K tomu uhráli dvě remízy (s Táborskem a ve Zlíně) a čtyřikrát na soupeře nestačili. V součtu to dělá skóre 8:10, 11 bodů a prozatimní 12. příčku.

Trenér Frýdku-Místku Vladimír Goffa má v kádru několik zajímavých hráčů. V útoku je nejlepším střelcem Matúš, sokolovská obrana si bude muset dát pozor i na Mozola nebo Halašku či Zapalače. V bráně dostává prostor Mihálek, který už vychytal tři nuly.

Statistiky

Oba týmy se zatím utkaly pouze dvakrát. Na podzim 2013 se ve Frýdku-Místku hrálo 1:1 (Literák - Šamánek), v jarní odvetě zvítězili Slezané v Sokolově 1:0 (Mozol).

Sestavy z 9. kola FNL:

Baník (v Karviné 1:2): Belaň – Blažek, Hofmann, Vondráček, Dřížďal (64. Šamánek) – Čada, Ouedraogo – Machek (57. Vaněček), Dvořák II., Pouček – Červenka

MFK F-M (s Varnsdorfem 0:1): Mihálek – Švrček, Uvíra, Žídek, Literák – Zapalač (72. Pribula), Hykel (46. Halaška), Mozol, Talián, Vašenda – Matúš

Sestavy z posledního vzájemného zápasu: 19.4.2014

Baník: Dvořák I. – Dřížďal, Vondráček, Hofmann, Hrubý (42. Blažek) – Machek, Schůt (79. Ivasko), Čada, Vaněček (59. Šamánek) - Kobylík – Kuzmanović

MFK F-M: Prespl – Svrček, Uvíra, Literák, Cigánek – Zapalač (78. Žídek), Palko, Mozol, Talián – Kmoníček (89. Schroner), Staško (78. Soukup)

Z důvodu rekonstrukce mostu u parkoviště ve Slovenské ulici (most přes Lobezský potok) prosíme všechny návštěvníky sobotního utkání, aby pro vstup na stadion využili přístupové komunikace od koupaliště, popř. bývalého heliportu a Zimního stadionu) – mapka ve větším rozlišení ZDE.

UTKÁNÍ 10. KOLA FOTBALOVÉ NÁRODNÍ LIGY ZAČÍNÁ NA SOKOLOVSKÉM STADIONU V SOBOTU 11. ŘÍJNA V TRADIČNÍCH 10:15. PŘIJĎTE NÁS POVZBUDIT!


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner