Úsměv a mávat! Baníkovci se postavili před objektivy fotografů

 
Úsměv a mávat! Baníkovci se postavili před objektivy fotografů
 
út 29.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - Letní dřina je pryč, nová sezona ve Fotbalové národní lize je na spadnutí. V minulých dnech byl uzavřen kádr, se kterým Baník vstoupí do dalšího ročníku v druhé české nejvyšší lize. Bylo tak na čase, aby se svěřenci nového kouče Daniela Šmejkala nechali ostříhat, oholit a zbavili všechny místní drogerie tužících přípravků na jejich bujné kštice. Jedině tak mohli stanout před objektivy fotografů. Tradiční předsezónní focení mohlo začít.

Není žádným tajemstvím, že na Baníku vždy v kabině byla dobrá parta. Nejinak je tomu i nyní. Do týmu sice přišlo hned pět nových tváří z hráčských řad, které doplňuje nový hlavní kouč Daniel Šmejkal a trenér brankářů Stanislav Vahala, atmosféra mezi baníkovci však stále stojí za to.

Úterní focení před novou sezonou, kdy hráči pózovali na týmovou fotku i jako jednotlivci, se tedy neslo ve více než zábavném duchu.

Po měsíci letní přípravy čítá kádr Baníku celkem dvacet hráčů. K nim se do třech řad na skupinovou fotografii musel vtěsnat ještě pětičlenný realizační tým za doprovodu dvou zástupců vedení klubu, ředitele klubu Tomáše Provazníka a sportovního ředitele Vítězslava Hejreta.

A jak se dalo čekat, problémy s prostorem na sebe nenechaly dlouho čekat.

Je tu nějak málo místa...

Největší útrapy zažívala horní řada, kde výraznou část zabíral nový útočník Baníku Marek Červenka. Ten má stejné příjmení s hokejovým reprezentantem Romanem Červenkou. Podle všeho jsou bratři jak se patří. A kromě společného původu mají stejně rozměrnou postavu. To dělalo problémy především Kubovi Dvořákovi II., který se cítil značně utiskován.

"Jak se sem asi mám vejít, když vedle mě stojí hokejista, no?" lamentoval sokolovský záložník, zatímco Marek Červenka se snažil zaparkovat svoje ramena mezi něj a tiše stojícího Rosti Šamánka. Ten raději nic nekomentoval.

Krušné chvíle zažíval na okraji horní řady, právě vedle Rosti Šamánka, stojící David Vaněček. Ten musel prokázat svoje ekvilibristické schopnosti a pro nedostatek místa absolvoval celé focení pouze na levé noze. Protože je ale slušně vychovaný, svoje vedle stojící spoluhráče počastoval jen několika málo nadávkami.

Rušno však bylo i v úplně dolní řadě. Trenér Daniel Šmejkal se totiž ukázal jako zkušený fotograf amatér. "Vám to nějak nefotí, ne?" potěšil nevinnou poznámkou muže schovávajícího se za objektivem svého fotoaparátu. Přístroj se totiž rozhodl, že přestane fotit a hráče by tak asi bylo lepší namalovat skicou.

Nakonec se ale zadařilo. Všichni aktéři nasadili vážné výrazy a pod tíhou okamžiku a tužidel na vlasy nechali fotografa vykonat své dílo.

Á, další pán na holení aneb fotíme jednotlivce

Když se zrodilo týmové foto a hráči mohli slézt z přistavených lavic, aby si po minutách laskavého mačkání dopřáli krapet volného prostoru, přišla na řadu další část focení.

Bylo třeba nafotit hráče jednotlivě v několika různých pozách a úhlech.

Jako týmový spoluhráč se ukázala další nová akvizice v řadách Baníku, obránce Panajotis Kucalas, kterému se v kabině neřekne jinak než Jotis. Ten byl přítomen u focení valné většiny týmu a kolegiálně svoje spoluhráče rozptyloval, zatímco se snažili vzpomenout na svého nejneoblíbenějšího soupeře, aby nasadili drsný výraz.

To oceňoval například David Benda, který to po čase nevydržel a propuknul ve smích.

Jako zkušený model se ukázal David Čada. Ten ještě před tím, než si stoupnul před objektiv, pronesl vážné obavy a sdělil svoje požadavky.

"Chlapi, já doufám, že mi nějak zmenšíte nos, nebo tam nic jiného nebude vidět...," vkládal důvěru do přítomného fotografa. Svoje výborné psychologické schopnosti a pověst tmelu týmu však ukázal Víťa Vrtělka, který přispěchal s moudrými slovy. "Co by to bylo za chlapa bez pořádného frňáka, no ne?" snažil se povzbudit Davida Čadu, který se mezitím odmítal fotit z profilu.

Vít Vrtělka se i v dalších okamžicích ukázal jako vynikající spíkr. Když totiž přišla jeho chvíle a musel zapózovat, ani nepotřeboval, na rozdíl od většiny týmu, použít připravenou pumpičku pro větší objem prsou.

"Za to nemůžu, že mám takovou postavu, no," pronášel, zatímco mu evidentně docházel kyslík a jeho hruď záhadně povadala.

Že je Ferry Dřížďal na hřišti zkušenost sama a plní taktické pokyny koučů do puntíku, je známá věc. Jeho rozumějící schopnosti, kdy měl plnit pokyny fotografa, však pokulhávaly. Když byl vyzván, aby se otočil z jedné strany na druhou, dopadlo tak asi takto:

Jinak však vše proběhlo v nejlepším pořádku. Když fotografovi došel film, hráči se pomalu kolýbali směrem do své kabiny. Cestou kvůli mžitkům před očima z blesku sice párkrát narazili do zrádných prekážek, jinak ale problémy nenastaly.

Jak to baníkovcům a realizačnímu týmu v novém vybavení od společnosti Nike sluší, se můžeme podívat v této FOTOGALERII.

V jasně žlutých dresech vyběhnou naši hráči na domácí pažit již v sobotu 2.8. od 10:15, kdy v prvním kole FNL hostíme Táborsko.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner