Jaroslav Belaň: První zápas bude pro diváky velmi atraktivní

 
Jaroslav Belaň: První zápas bude pro diváky velmi atraktivní
 
út 29.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v – První soutěžní zápas v dresu Baníku odchytal gólman Jaroslav Belaň. Nová posila z Mostu v pohárovém utkání příliš práce neměla, ale v 77. minutě zkušený brankář lapil Mariánovi Geňovi pokutový kop a udržel tak čisté konto. Po zápase jsme slovenského gólmana vyzpovídali.

Ve Vašem prvním zápase za Sokolov jsme dosáhli vítězství 7:0. Spokojenost ze zápasu tedy asi bude velká?
Jsme spokojeni nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Bylo tam hodně povedených kombinací. Pohárová utkání jsou nevyzpytatelná, všichni víme, jak to dopadlo minulý rok. Takže já jsem strašně rád za výsledek i za předvedenou hru. Nepolevili jsme ani ve druhém poločase, bylo tam velké množství dobrých kombinačních akcí, které jsme nacvičovali v týdnu na soustředění. Jen díky jejich gólmanovi, který navzdory sedmi gólům chytal výborně, to neskončilo ještě větším rozdílem. Celkově tedy určitě spokojenost.

Vy jako brankář jste v utkání příliš práce neměl…
Určitě moc ne. Byl tam jeden centr, který jsem v prvním poločase podběhl. Poté jsem si sáhl na penaltu. Moc mě neprověřili. Možná jsem za to i rád… Takže jsem si to oddirigoval, moc práce nebylo, kluci v obraně pracovali dobře…

Proti penaltě Mariana Geňa jste uspěl…
Já jsem se Genísa ptal, kam to kopne. On mi řekl, že na tu stranu, na kterou to nakonec kopl. Já jsem věděl, že do středu to asi nekopne, že si na to netroufne. Takže kam mi řekl, tam jsem skočil. Vlastně mi Genís poradil (s úsměvem).

Abychom Vás představili fanouškům… Můžete popsat, jakými týmy jste prošel?
Jsem odchovancem Baníku Prievidza. Vezmu to asi jen tady v Čechách… Do Čech jsem přišel před deseti lety do Mostu. Tam jsme postoupili do druhé ligy, pak jsem tam strávil v první lize dvě sezony. Poté jsem odešel na půlroční hostování do Blšan, odkud jsem se znovu vrátil do Mostu. Pak jsem šel na Bohemians Praha, kde jsme postoupili do první ligy a dva roky jsem tam chytal. Půl roku jsem strávil v Českých Budějovicích, půl roku v Ružomberoku. Následně jsem se vrátil do Mostu, kde jsem odchytal poslední dvě sezony. Takže jsem toho procestoval dost.

Proti Sokolovu jste několikrát chytal. Jak jste viděl Baník jako soupeře?
Sokolovský tým byl vždycky dobře organizovaný, kombinační, chtěli hrát… Já jsem měl tu smůlu, že jsem proti Baníku snad nikdy nevyhrál. Doma v Mostě jsme akorát remizovali 0:0, takže já moc dobré vzpomínky, co se týče soupeře Sokolova, nemám. Věřím, že když jsem teď v Sokolově, tak vzpomínky budou příjemnější.

Jak se zrodil Vás přesun do Sokolova?
Zrodilo se to velmi rychle. „Koketoval“ jsem s Vlašimí, tam měli zájem-neměli zájem. Nemohli se rozhodnout. Po přestupu Krbce (Lukáše Krbečka pozn. redakce) mi telefonoval trenér brankářů Vahala, hned na to sportovní ředitel pan Hejret. Ihned jsem za nimi přijel na soustředění a během dvou dnů jsme se domluvili. Jsem rád, že jsem tady, že se to tak uskutečnilo.

Jak se Vám v Sokolově líbí?
Ještě jsem neměl moc času, spal jsem tady vlastně jen na jeden trénink. Ale myslím si, že to bude dobré. Sokolov je pěkné město. Hlavně, aby to po fotbalové stránce šlapalo a diváci našli cestu na stadion.

Jak se Vám spolupracuje s kolegou Jakubem Dvořákem a trenérem brankářů Stanislavem Vahalou?
S trenérem brankářů Vahalou spolupracuji poprvé a zatím mohu spolupráci jen chválit. Komunikujeme, tréninky jsou výborné. S Dvořkou se poznáváme, chytali jsme proti sobě, tak v tom nebude žádný problém, nikdy jsem žádný neměl. Myslím, že nám to bude v gólmanské partě klapat a bude to ve prospěch mužstva.

Jaké máte s Baníkem cíle?
Já už jsem si zvykl, že si nedávám dlouhodobé cíle. Půjdeme od zápasu k zápasu, budeme se snažit každý zápas vyhrát. Myslím si, že když půjdeme do každého zápasu s takovým nasazením jako dnes, s chutí a cílem pobavit lidi, tak to bude dobré.

Měl byste závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?
V prvním kole máme Táborsko, které do poslední chvíle bojovalo o postup, skoro bylo prvoligové. Já doufám, že bude pěkné počasí a že jich přijde co nejvíc a poženou nás za vítězstvím. Rozhodně to bude těžký zápas, ale myslím, že to bude pro diváky velmi atraktivní. Kdy jindy přijít, než na první kolo s Táborskem…

Děkuji za rozhovor
Také děkuji.

Jaroslav Belaň

Narozen: 21.05.1981
Post: brankář
Bývalé české kluby: Most, Blšany, Bohemians Praha, České Budějovice
V první lize: 50 odchytaných zápasů
 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner