Jsme favorité a chceme to potvrdit, říká před pohárovým zápasem trenér Šmejkal

 
Jsme favorité a chceme to potvrdit, říká před pohárovým zápasem trenér Šmejkal
 
pá 25.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - První kolo českého poháru bude zároveň první ostrou prověrku nového trenéra Baníku Daniela Šmejkala, který během letní přípravy zároveň pozměnil kádr A mužstva k obrazu svému. První soutěžní zápas odehrajeme na půdě naší karlovarské farmy, kde jsme v loňském roce nečekaně z poháru vypadli.

Baníkovci v letní přípravě prohráli pouze s favorizovanou Viktorií Plzeň, a tak by se dala označit za povedenou. To ostatně potvrzuje i sokolovský kouč. "Jak jsem již avizoval, do přípravy jsme vstupovali s tím, že se chceme poznat hráče. A to se, myslím, podařilo. Během přípravy jsme plnili to, co jsme měli v plánu, a proto mohu být spokojen. Samozřejmě až v soutěži se uvidí, jestli jsme pracovali správně," vrací se krátce k přípravnému období Daniel Šmejkal.

V předchozích dvou sezónách se Baníku v poháru příliš nedařilo. Nejprve prohrál v 1. kole na hřišti Horních Měcholup, v minulé sezóně pak vypadl ve 2. kole na pokutové kopy právě v Karlových Varech. Letos by se však Sokolovští nečekaným událostem chtěli vyvarovat. "Musím říct, že pohárové zápasy beru jako naprosto normální soutěžní zápas, jsou pro mne na stejné úrovni jako liga. Takže v Karlových Varech odehrajeme první soutěžní utkání, další sobotu s Táborskem druhé. Zítra budeme favorité a naši roli chceme potvrdit. Také vím, že Sokolov loni s Karlovými Vary vypadl, ale k tomu musím poznamenat, že to není výjimečná situace. Na celém světě se stává, že slabší týmy dokážou překvapit ty silnější," nedramatizuje loňskou příhodu trenér Baníku.

Zároveň dodává, jak skládal tým pro nadcházející ročník. "Museli jsme se vypořádat s odchodem Glasera a Kuzmanoviće, a proto jsme sháněli hráče na jejich posty. S příchodem Ouedraogoa z Dukly se nám podařilo získat pět hráčů a s doplněním stávajícího kádru jsme spokojen. Jedná se o hráče mladšího středního věku, kteří by měli prokázat velkou chuť do fotbalu. A celý realizační tým věří, že toto potvrdí," uzavírá před zápasem Daniel Šmejkal.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner