Baník vstupuje do poháru regionálním derby

 
Baník vstupuje do poháru regionálním derby
 
čt 24.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - Konec přípravy a přátelským utkáním. Teď už jedeme naostro. I tato slova mohou znít v kabině sokolovského Baníku. Tým kouče Daniela Šmejkala totiž o víkendu vstupuje do nového ročníku Poháru České pošty. Baníkovce čeká v závěru týdne soupeř z kategorie nejzajímavějších. Sokolov totiž jede do nedalekých Karlových Varů, aby s tamním týmem odehrál v rámci 1. kola poháru regionální derby.

Baník v přípravě šlapal

Kouč Šmejkal, který převzal tým koncem června, avizoval, že chce na západě Čech hrát ofenzivní a rychlý fotbal. To se trenérovi, který v loňské sezoně vyhrál s pražskou Slávií juniorskou ligu, v přípravě dařilo. Baník odehrál celkem sedm přípravných utkání, ve kterých poznal hořkost porážky jedinkrát. V prvním utkání sokolovští podlehli prvoligové Plzni 1:4. Poté však přišly vysoká vítězství s divizními týmy z Mariánských Lázní (vítězství 7:0) a Doubravkou (10:1). Letní dril a kolotoč přípravných zápasů byl poté baníkovcům zpestřen dvěma utkáními s německými týmy – v tom prvním remizoval Baník na domácí půdě s druholigovým Aue 2:2, o několik dní později nasázel tři branky Rudolstadtu. Po vítězství nad Chomutovem hrající Českou fotbalovou ligu 3:1 následovala remíza 2:2 v generálce s nováčkem FNL z Kolína.

Baník tak přípravné zápasy absolvoval s bilancí 4-2-1 a kladným skóre 31:7.

V kabině Sokolova také došlo k výrazným personálním změnám. Mezi prvními odešel brankář Lukáš Krbeček, který přestoupil do ligové Příbrami. Proto na roční hostování přišel zkušený gólman Jaroslav Belaň z pražských Bohemians. Štěstí v Baníku zkoušeli plzeňští junioři Pavel Mariánus s Martinem Hrubým. Mariánus je kmenový hráč Sokolova a v průběhu přípravy byl poslán na hostování právě do Karlových Varů. Martin Hrubý se na Baníku neprosadil. V červenci zkoušel štěstí v sokolovském dresu i útočník Jiří Mlika, který ale angažmá nedostal. Profesionální smlouvy naopak podepsali odchovanci klubu Matěj Kravár a David Benda. Dalšími novými akvizicemi v našem klubu jsou dva sparťané - obránce Panajotis Kucalas a ofenzivní záložník či útočník Lukáš Pouček, oba se podařilo získat na půlroční hostování. Za koučem Šmejkalem naopak přišel ve formě půlročního hostování slávistický útočník Marek Červenka, který tak z týmu vytlačil Petra Došlého.

Vary ochutnaly hořkost sestupu větší než z minerálních pramenů

V loňské sezoně České fotbalové ligy patřily Karlovy Vary k nejslabším týmům. Ze 34 zápasů karlovarští pod vedením kouče Medynského prohráli rovných dvacet klání a sestup se tak mužstvu z lázeňského mužstva nevyhnul. V začínající sezoně tedy Vary budou nastupovat v divizní soutěži.

V kádru, který na začátku léta převzal trenér Karel Tichota, došlo rovněž k několika změnám. Do Varů přišli někteří hráči Sokolova, kteří skončili v dorosteneckých kategoriích. Jmenujme například brankáře Daniela Strnada nebo obránce Tibora Veselovského. Ze známých tváří zůstali v týmu Marian Geňo, Jaroslav Nerad, Martin Pěkný, Pavel Plechatý, Jan Staněk, Jan Tolar nebo Michal Tuhela. Vary mají tedy k dispozici velmi mladý kádr.

Karlovy Vary minulý týden odehrály předkolo poháru, ve kterém nastoupily proti Žatci. Ve vyrovnaném utkání měli nakonec Vary lehce navrch, když po dvou brankách Geňa a jedné Nerada vyhrály 3:2.

Bude se opakovat loňská historie?

Příznivci Baníku si jistě pamatují loňské neslavné tažení našeho týmu pohárem. V něm se v 2. kole baníkovci rovněž střetli s Karlovými Vary. V tomto utkání šli baníkovci díky Šamánkovi rychle do vedení, jenže Vary stihly brankami Pachty a Řezáče ještě do poločasu skóre otočit. Ve druhé polovině sice srovnal na 2:2 znovu Šamánek, utkání ale dospělo až k penaltovému rozstřelu. V něm byli úspěšnější karlovarští hráči a překvapivě si zajistili přes druholigový Baník postup.

Je jasné, že podobnému selhání budou baníkovci chtít zítra předejít. Do Karlových Varů jede tým Daniela Šmejkala jako favorit a svojí roli bude muset splnit. Utkání se hraje na hřišti ve Dvorech, výkop je stanoven na 10:30. Rozhodčími budou pánové Pechanec, Hrabovský a Kubr.

Pojeďte Baník podpořit k regionálnímu derby a pomoct k postupu!


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner