Daniel Šmejkal po Aue: Za druhý poločas jsme si zasloužili vyrovnat

 
Daniel Šmejkal po Aue: Za druhý poločas jsme si zasloužili vyrovnat
 
st 9.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Třetí týden letní přípravy A mužstva je ve znamení přípravných zápasů s německými soupeři. Tím prvním bylo v úterý saské Aue z druhé Bundesligy. Baníkovci sice po první půli prohrávali o dvě branky, ale v té zabrali a podařilo se jim srovnat, což se sokolovskému trenérovi Šmejkalovi samozřejmě líbilo.

Po dvou lehčích soupeřích z divize změřili baníkovci své síly s FC Erzgebirge Aue, saským týmem, který je účastníkem druhé Bundesligy. A k vidění bylo zajímavé utkání. "Jak naše druhá liga, tak i druhá Bundesliga začínají až v srpnu a myslím si, že na obou týmech to trošičku bylo vidět. Do utkání jsme stejně jako soupeř vstoupili opatrně, ale prakticky ze dvou standardek jsme dvakrát inkasovali. V těchto situacích jsme to dobře nevyřešili. Díky tomu soupeř získal více sebevědomí a do konce poločasu byl lepší," uznal hlavní trenér Baníku Daniel Šmejkal.

Po změně stran padly také dvě branky, a to zásluhou Jiřího Mliky do té hostující sítě. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2. "Do druhého poločasu jsme aktivněji vstoupili my, vytvořili jsme si nějaké příležitosti. Více jsme riskovali a zaslouženě jsme po dvou hezkých brankách vyrovnali. Pro nás to bylo kvalitní utkání a pro diváky snad zajímavé," shrnul čtvrtý přípravný zápas Baníku jeho trenér.

"Myslím si, že třeba Plzeň jako náš soupeř je samozřejmě úplně někde jinde. Jsou to prostě Němci, kteří před několika lety hráli jiný fotbal, teď se snažili o kombinační a poměrně klidnou hru s dobrou přechodovou fází. Abych pravdu řekl, nedokážu to dobře porovnat, ale myslím si, že úroveň naší první ligy Aue nedosahuje," řekl sokolovský kouč k německému soupeři.

Daniel Šmejkal se závěrem svého hodnocení vrátil ještě k víkendového zápasu proti divizní Doubravce, které Baník nadělil deset branek. "Po náročném týdnu jsme samozřejmě chtěli sehrát další přípravné utkání. První poločas byl pro nás určitou komplikací, ale v tom druhém už jsme se dokázali opakovaně prosadit. Bylo to naše třetí přípravné utkání, po něm jsme ještě narychlo vložili Aue, za což jsem rád. Máme před sebou tři čtyři týdny přípravy a já věřím, že to bude pokračovat a bude vše v pořádku."

V neděli 13. července pak baníkovci zavítají do durynského Rudolstadtu, kde se utkají s tamními fotbalisty.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner