Po roce opět poměříme síly s Erzgebirge Aue, čtrnáctým celkem 2. Bundesligy

 
Po roce opět poměříme síly s Erzgebirge Aue, čtrnáctým celkem 2. Bundesligy
 
po 7.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Stejně jako v loňské letní přípravě, tak i letos se druholigové A mužstvo utkání s německým profesionálním celkem FC Erzgebirge Aue hrající 2. Bundesligu. V minulém roce skončil vzájemný duel remízou 2:2, ačkoliv baníkovci dvakrát vedli. V úterý se hraje na sokolovském stadionu, kde se tak představí jeden z nejatraktivnějších soupeřů za poslední roky.

Baník: Příprava v plném proudu

Sokolovští fotbalisté začínají pod novým koučem Šmejkalem třetí týden letní přípravy. Během té zatím stihli odehrát tři přípravné zápasy. V prvním, proti plzeňské Viktorii, však na svého soupeře nestačili a favoritovi podlehli 1:4. V následujících dvou utkáních baníkovci nastoupili proti lehčím soupeřům z divizní soutěže. V Mariánských Lázních Baník zvítězil 7:0, proti Doubravce pak dokonce 10:1.

Ve těchto utkáních se představilo několik testovaných fotbalistů - M. Hrubý, Kucalas, Mariánus, Heger a naposledy také Kadula, Radčenko a Mlika. Staronovými tvářemi, které se zapojily do letní přípravy, jsou Hofmann, Schut, Došlý či návratilci z farmy Tůma s Bendou a exdorostenci Kravar s Lacinou. Podoba kádru se však teprve tvoří.

Aue: Nejlepší střelec odešel do Norimberku

Náš krušnohorský německý soused, který také nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži své země, skončil v uplynulém ročníku druhé Bundesligy na 14. místě s šestibodovým náskokem na barážové 16. místo. Velkým překvapením naopak byla střelecká forma slovenského útočníka Jakuba Sylvestra, jenž nastřílel 15 gólů a společně s jedním hráčem Paderbornu se stal nejlepším kanonýrem soutěže. Tím si následně vysloužil přestup do 1. FC Norimberk.

Po odchodu Sylvestra zůstal v týmu další slovenský hráč Filip Lukšík. Zajímavým jménem je také Arvydas Novikovas, což je litevský reprezentant. Z Aue odešel do Turecka záložník Kocer, Janjić do Duisburgu a Nickenig. Naopak do saského mužstva zamířili Schönfeld z Bielefeldu, Schulz z Drážďan a Vucur z Innsbrucku. Naposledy německý klub podepsal estonské bratrské duo Henriho a Hannese Anierovi. Dnes se k německému celku připojil 24letý Magaye Gueye, jehož posledním týmem byl liverpoolský Everton.

Co se přípravných zápasů týče, poslední odehráli svěřenci trenéra Götze v Plavnu, kde zvítězili 2:0. Předtím porazili Auerbach vysoko 9:1. Na začátku přípravy odehráli "Veilchen" několik duelů s regionálními týmy. V současné době absolvují hráči Aue na soustředění v Bad Brambachu.

Předchozí duel

Oba celky se poprvé utkaly před rokem, taktéž v letní přípravě. Na konci června se hrálo ve Skalné a zápas skončil 2:2. Naše góly zaznamenal Rostislav Šamánek, Aue se podařilo srovnat až v nastaveném čase zásluhou Okoronkwa.

Informace k zápasu

Utkání začíná na hlavním hřišti v areálu Baníku v úterý 8.7. v 16:30 a vstupné na tento atraktivní duel činí 25 korun pro muže a důchodce, ostatní (děti, ženy, ZTP a ZTP-P) mají vstup zdarma. Pamatujte, prosím, na omezení v podobě uzavření mostu u parkoviště ve Slovenské ulici (u Zverimexu Pajtaš) a využijte příchody od zimního stadionu (příp. od bývalého heliportu) a od koupaliště.

Věříme, že nás přijdete podpořit a shlédnete zajímavé srovnání naší FNL a německé 2. Bundesligy!


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner