Sedmé místo je lehkým zklamáním, říká kouč U13 Stanislav Galisz

 
Sedmé místo je lehkým zklamáním, říká kouč U13 Stanislav Galisz
 
ne 6.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - Sezonu, kterou zakončili na sedmé příčce České ligy mladších žáků, mají za sebou baníkovci z týmu U13. Ti v průběhu soutěže střídali výborné výkony s horšími, v posledních pěti zápasech však ani jednou neprohráli a prokazovali zlepšenou defenzivu oproti podzimní části. Jejich trenér Stanislav Galisz hodnotí uplynulou sezonu svých svěřenců, které do dalšího ročníku předává kouči Krejčímu.

V konečném součtu jste skončili na sedmém místě. Je s tímto výsledkem spokojenost?

Vzhledem k herní výkonnosti týmu v uplynulé sezóně nejsme se sedmým místem vyloženě nespokojeni, přesto bylo v našich možnostech obsadit místo o jednu nebo dvě příčky v tabulce výše.

Co bylo největší zbraní vašeho týmu?

Řekl bych, že rychlé protiútoky a přechodová fáze. V posledních utkáních také standartní situace.

A co naopak největší slabinou?

Největší slabinou týmu byla defenzivní činnost v podzimní části, což se v jarní části ale výrazně změnilo. Na jaře jsme totiž obdrželi o 68 branek méně než na podzim. Dále bych za naší slabou stránku označil nevyrovnané výkony v jednotlivých utkáních. A určitě také technické nedostatky u některých hráčů. Na tom je třeba stále pracovat.

Jak byste charakterizoval hru týmu v sezoně, jaká byla tvář týmu?

Snažili jsme se hrát útočný fotbal se snahou o kombinaci a zapojení více hráčů do ofenzivy. S nejlepšími týmy, které nám kombinaci příliš neumožnily, jsme se snažili o rychlý přechod do protiútoku.

Který zápas byste vybral jako ten vůbec nejlepší a proč?

Jako nejlepší bych vybral určitě poslední zápas v soutěži s Meteorem. Soupeř přijel obrovsky motivován, protože v případě výhry by slavil vítězství v naší skupině ČLMŽ, my jsme naopak chtěli prokázat herní zlepšení v druhé části soutěže. Samotný zápas byl velmi dramatický a hraný s velikým nasazením na obou stranách. Soupeř se ujal vedení, my jsme ale vývoj utkání dokázali otočit a v závěru strhnout vítězství na naší stranu.

A ten nejhorší? Proč?

Nejhorší zápas jsme odehráli na Tempu Praha, který jsme předvedli výkon hluboko pod možnostmi týmu a kde jsem byl zklamán s přístupem k utkání u většiny hráčů. Hráči se naštěstí z utkání poučili a podobný „výkon“ už do konce soutěže nezopakovali.

Který hráč se vám do paměti zapsal jako ten nejlepší v letošní sezoně? Kdo byl tahounem týmu?

Nerad vyzdvihuji v žákovských kategoriích individuality. Přesto bych chtěl zmínit Lukáše Václavíka, který v polovině soutěže přešel do našeho týmu z U14 a tento přechod většinou není jednoduchý, ale Lukáš přes počáteční problémy přechod zvládnul a stal se přínosem pro náš tým.

Jak bude probíhat příprava pro novou sezonu, kdy tým přejde mezi starší žáky?

V týmu od nové sezóny dojde ke změně na trenérských postech. Jako hlavní trenér převezme družstvo František Krejčí a jeho asistentem bude Milan Koutecký. Tito trenéři zahájí přípravu s týmem na novou sezónu soustředěním ve Chvojkovském Mlýně, kde jsou ideální tréninkové podmínky.

Hráčům bych chtěl do nadcházející sezóny popřát hodně sportovních úspěchů a mnoho vyhraných utkání.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner