Sezona U14 pohledem trenéra Petra Schneidera

 
Sezona U14 pohledem trenéra Petra Schneidera
 
st 2.7., Jan Kašpar

S o k o l o v - V konečném zúčtování České ligy starších žáků U14 - Skupina B berou baníkovci šesté místo. Jak sezonu hodnotí lodivod týmu, trenér Petr Schneider? To se dozvíte v následujícím článku.

V konečném součtu jste skončili na šestém místě. Je s tímto výsledkem spokojenost?

S umístěním nejsme ani spokojeni ani nespokojeni. V posledním utkání s Teplicemi jsme po poločase vedli 3:1 a nakonec prohráli 5:7. Kdybychom toto utkání vyhráli, skončili jsme čtvrtí. Takže z tohoto pohledu to mohlo dopadnout lépe. Je třeba dodat, že nás po celou sezonu provázela řada zranění, která nás neustále brzdí.

Co bylo největší zbraní vašeho týmu?

Nejsilnější jsme byli v rychlém přechodu z obrané do útočné fáze, kdy se nám díky tomu podařilo hlavně v jarní části vstřelit několik branek. V jarní polovině sezony se týmu také dařily první poločasy. Ve všech vyhraných utkání jsme si udělali rozhodující náskok právě v první půli.

A co naopak největší slabinou?

Jednoznačně obraná fáze. Inkasovali jsme 66 branek, což je z týmů v první polovině tabulky suverénně nejvíce! Velké problémy máme s nejlepšími týmy. Z 33 inkasovaných branek na jaře jsme dostali hned 22 gólu ve třech zápasech s Mostem, Vyšehradem a Teplicemi. V těchto zápasech se nám nedařilo pokrývat nejlepší hráče soupeře. Propadáme ve hře jeden na jednoho, kde jsme nedůrazní. Nejsme schopni správně a hlavně včas reagovat na obrané posuny a vzájemné zajišťování.

Jak byste charakterizoval hru týmu v sezoně?

Tato sezona pro nás byla první na velkém hřišti. Prakticky celý podzim a zimní přípravu jsme hledali optimální sestavu, rozestavení, posty pro jednotlivé hráče a to se nám nakonec celkem povedlo. Proto podzim byl z naší strany jednoznačně slabší a naše výkony nevyrovnané. V jarní části nastalo zlepšení. Naše výkony se stabilizovaly. I přesto jsme se nevyhnuli třem vysokým porážkám, které jsou stínem jara. Zlepšení nastalo především v útočné fázi, kde se nám podařilo vstřelit 57 branek oproti 33 vstřeleným na podzim.

Který zápas byste vybral jako ten vůbec nejlepší a proč?

Dobrých utkáních bylo více. Především v jarní části. Ale to nejlepší bylo asi domácí utkání s Kladnem. V tomto zápase jsme předvedli nejvyrovnanější výkon. Byli jsme velmi pozorní v obraně a nebezpeční v útoku.

A ten nejhorší? Proč?

Podzimní zápas na Kladně. V tomto zápase jsme předvedli absolutně nejhorší výkon. V ostatních zápasech, které jsme prohráli s větším rozdílem, byl vždy aspoň úsek hry, ve kterém jsme něco předvedli.

Který hráč se vám do paměti zapsal jako ten nejlepší v letošní sezoně? Kdo byl tahounem týmu?

Jarní část nám jasně ukázala, že největšími tahouny týmu jsou Dolejší se Štursou, kterým se oproti podzimu vyhnula zranění, a na jejich hře to bylo znát. Samozřejmě je důležitá i podpora ostatních spoluhráčů, bez kterých by to nešlo.

Jak bude probíhat příprava pro novou sezonu, poslední mezi žáky?

Přípravu začínáme 13.7., kdy odjíždíme na soustředění ve Chvojkovském Mlýně. Zde budeme celý týden a v sobotu sehrajeme přípravné utkání s Mostem. Po návratu budeme první týden trénovat každý den. Následně přejdeme na čtyři tréninky v týdnu. Máme naplánovanou řadu zajímavých přípravných utkání. Zpestřením bude turnaj v Havlíčkově Brodě, který se koná první víkend v srpnu. Cílem bude co nejlepší příprava na novou sezónu, vylepšení herních činností jednotlivců, zapracování na nedostatcích v defenzivě. Díky výsledkům ročníků 1998 a 1999 a reorganizaci soutěží budeme hrát ve skupině A proti nejlepším týmům z Čech.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem za uplynulou sezonu a zvláště kolegovi Marianu Václavíkovi, který u týmu končí. A také bych si přál, aby se nám v nové sezóně vyhnula vážná zranění, která nás bohužel provázela celou loňskou sezónu.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner