Pozvánka: Juniorka přivítá nováčka z Vilémova

so 31.10., Lukáš Švéda

Ve 13. kole Divize B změří své síly baníkovská juniorka s nováčkem této soutěž Vilémovem. Tým ze severu Čech má stejný bodový zisk jako Baníkovci, a tak se dá očekávat vyrovnaný souboj o důležité body, neboť oba týmy dělí od sestupových příček pouhý jeden bod.

Zápas, který začne v neděli od 14.00 nabídne souboj 13. a 14. celku divize. Oba týmy chtějí zápas vyhrát, protože na poslední Rakovník mají náskok pouhé dva body. Mírným favoritem by měl být domácí tým, který bude mít výhodu domácího prostředí a navíc bude moci využít posily z A týmu, který svůj zápas odehrál dnes (pozn. v sobotu). Zápas však sokolovská rezerva nemůže podcenit, nováček z Vilémova vyhrál poslední dva zápasy.

Podíváme se nejdříve na rozpoložení naší juniorky. Mladí baníkovci na vítězství čekají dlouhých 8 zápasů, ze kterých navíc vytěžili pouhé tři body za tři remízy. Navíc se svěřencům Dreiseitla nedaří ani doma, kde vyhráli pouze svoje první dva zápasy. Po 12 kolech tak mají na svém kontě deset bodů a skóre 14:23. V silách týmu určitě jsou určitě lepší výsledky, tím pádem i více bodů a lepší postavení v tabulce, které by zaručovalo klidnější spaní. Následující dva zápasy napoví, jestli může juniorka bojovat ve středu tabulky nebo bude odsouzena k boji o záchranu. Baník totiž bude hrát se sousedy v tabulce. Zítra se 14. týmem z Vilémova, o týden pozděj zavítá do 15. Chodova.

Poslední dva zápasy fotbalisté Sokolova těsně prohráli, oba shodně 1:2. Nejdříve doma s Mostem juniorka sahala po bodu, ale šest minut před koncem vyrovnával Kratochvíl. Jenže mostecký Tonev byl proti a v 87. minutě rozhodl o třech bodech pro juniorku Mostu. O týden později v Chomutově byl Baník severočeskému favoritovi vyrovnaným partnerem. Bohužel utkání ovlivnil svými výroky hlavní sudí, který Chomutova daroval obě branky. Za Baník vyrovnával v 51. minutě Kratochvíl.

Vilémov vstoupil do své první divizní sezóny dobře. V prvních dvou zápasech, které navíc sehrál doma, získal 4 body za výhru nad Chodovem a remízou proti Admiře Praha. Pak ale hráči Vilémova prohráli osm zápasů v řadě. V týmu působí několik exotickým fotbalistů - z Beninu nebo Nigérie. Kádr mužstva také tvoří bývalí fotbalisté Teplic nebo třetiligového Varnsdorfu.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, Vilémov vyhrál své poslední dva zápasy - vyhrál na Kladně 3:2 a minulý týden doma porazil Čelákovice 3:1. A v Sokolově budou chtít na tuto šňůru jistě navázat. Zatím se však hosté musí spokojit s deseti body a skóre 13:27.

Neváhejte a přijďte v neděli po obědě povzbudit baníkovské hráče, potřebují to! Zápas sousedů v tabulce, dvou vyrovnaných týmů a zápas o důležité tři body začne ve 14 hodin.