Sokolovské finále U15 ovládli hráči pražské Sparty

út 1.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V polovině června se na hlavním hřišti sokolovského stadionu uskutečnil již potřetí uskutečnilo ligové finále žákovské kategorie U15, do kterého postupují vítězové všech pěti ligových skupin. Po loňském skvělém vystoupení žáků Baníku se tentokrát domácí zástupci finále nezúčastnili. Představili se týmy Baníku Most, Pardubic, Sparty Praha, Zbrojovky Brno a Baníku Ostrava.

Program začal úterním slavnostním zahájením v kině Alfa, kterého se zúčastnili starosta města Sokolov pan Zdeněk Berka a ředitel FK Baník Sokolov Tomáš Provazník. Poté následovala projekce 3D filmu a společná večeře. Ve středu a ve čtvrtek pak byly k vidění zápasy systémem každý s každým.

Co do výsledků, dařilo se nejvíce hráčům pražské Sparty, kteří porazili Pardubice, Most, Ostravu a s Brnem remizovali. Na druhém místě skončila brněnské Zbrojovka, následovali fotbalisté Pardubic. Zástupci ostravského fotbalu skončili čtvrtí a pátou příčku obsadil Baník Most, který předtím zvítězil v ligové skupině, jejímž členem jsou i sokolovští mladíci.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. místo AC Sparta Praha
2. místo FC Zbrojovka Brno
3. místo FK Pardubice
4. místo FC Baník Ostrava
5. místo FK Baník Most 1909

"V Sokolově jsme již potřetí hostili ligový finále žáků U15 a i letos se nám turnaj o mistra ČR podařilo zorganizovat bez problémů. Všechny týmy předváděly výborné výkony, přálo nám i počasí, takže co víc si přát. Všem, kteří se na této akci podíleli, bych chtěl za organizátory poděkovat," dodal ředitel našeho klubu Tomáš Provazník.

Tato akce se uskutečnila za finanční podpory města Sokolov.

Podobné články

Přípravka U9 zvítězila na domácím turnaji

S o k o l o v - Zatím poslední turnaj určený pro hráče přípravkového věku se konal v sobotu 21. února a mezi sebou se utkaly celky v kategorii U9, tedy ročníky 2006. Baníkovské fandy může těšit fakt, že domácí fotbalisté se stali celkovými vítězi. Druhý z baníkovských týmů skončil pátý.