Pozvánka: Baník přivítá Karvinou

 
Pozvánka: Baník přivítá Karvinou
 
čt 29.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Předposlední domácí mistrovské utkání v roce 2009 čeká na druholigové fotbalisty Baníku tuto sobotu. Sokolov v 10.15 hodin přivítá MFK OKD Karviná. Ačkoliv oba týmy od sebe dělí vzdálenost celé republiky, půjde přesto o derby – hornické. K vidění by měl být dobrý fotbal a v dresu soupeře by měla nastoupit i jedna z největších hvězd druhé ligy Radek Slončík.

Samotná historie klubu MFK OKD Karviná začala v roce 2003. V sezoně 2003/2004 postoupil klub do divize, v sezoně 2005/06 slavila Karviná již postup do MSFL. O další dva roky později již Karviná hraje druhou ligu, když odkoupila druholigová práva od Sigmy Olomouc B. Loňská sezona tak byla pro MFK OKD Karviná premiérová. V ní si klub nevedl vůbec špatně. Nasbíral dokonce stejně bodů jako sokolovský Baník a jen vinou horších vzájemných zápasů patřila Karviné nakonec 8. příčka.

Před letošní sezonou mluvila řada odborníků o hornických týmech (Sokolov i Karviná) jako o černých koních sezony. Prognózy se zatím víceméně naplňují. Ve vyrovnané lize je sice Karviná na devátém místě, ale pouze 4 body ztráty na čtvrtý Baník. Celkem MFK OKD dosud získal 18 bodů při aktivním skóre 20:17. Sokolov má skóre 21:12 a na svém kontě 22 bodů. Karviná je nebezpečnější spíše na domácí půdě, na hřištích soupeřů dosud pětkrát prohrála a jen dvakrát zvítězila. Hosty však nelze podceňovat, neboť jako jediní letos dokázali porazit Ústí nad Labem.

V kádru Karviné nalezneme jednu velkou hvězdu s reprezentačními zkušenostmi – Radka Slončíka. Tento střední záložník však v posledním utkání byl střídán již ve 22. minutě, uvidíme tedy jestli se objeví i na sokolovském pažitu. Na soupisce má sobotní soupeř i další hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, např. Jan Buryán, Martin Opic nebo Martin Suchý. Posledně jmenovaný obránce byl dokonce v Sokolově na testech. Na angažmá v dresu Baníku však nakonec nedošlo.

Nejlepším střelcem karvinského týmu jsou prozatím útočníci Vladimír Mišinský a Martin Opic, kteří nastříleli shodně 6 gólů. V sokolovském dresu má svém kontě nejvíce branek (a to tři) pětice hráčů – Čada, Nádeníček, Podrazký, Duchnič a stoper Knakal. Oleg Duchnič s Petrem Knakalem však v sobotu zcela určitě nenastoupí. Útočník Sokolova si bude odpykávat trest za vyloučení na Žižkově. Petr Knakal utrpěl vážné zranění a na trávník se jen tak nedostane. Hostům bude naopak chybět střelec Martin Opic, který již obdržel 4 žluté karty.

V druholigové historii se sobotní soupeři potkali pouze dvakrát. Na podzim vyhrál Sokolov v Karviné vysoko 1:4, když hattrick zaznamenal Martin Jirouš, na jaře se týmy rozešly smírně 2:2. Kdo bude v hornickém derby úspěšnější se dozvíme v sobotu dopoledne.

Sestavy z posledního utkání: (Sokolov – Karviná 2:2)
Baník Sokolov: Ilizi - Podrazký, Jandík, Knakal, Čupr - Vaněček (90. Habai), Salák (67. Kura), Šmerda (60. Pilař), Hanzlík - Jirouš, Duchnič
MFK OKD Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Buryán, Staš – Ficek (63. Sourada), Dittrich, Slončík, Milosavljev (74. Tchami) – Opic, Mišinský (90. Diviš)

Sestavy z posledního utkání: (Žižkov – Sokolov, Karviná – Vítkovice)
Baník Sokolov: Zacharda - Kaplan, Studík, Knakal (45. Kura) (K), Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (72. Javorský), Vaněček (78. Habai) - Dejmek, Duchnič
MFK OKD Karviná: Kafka – Jursa, Suchý, Hoffmann, Staš – Ciku (61. Tchami), Slončík (22. Pontus), Pavlík, Milosavljev – Opic (76. Medjedovic), Mišinský.

Partnerem utkání je společnost Kooperativa.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner