ZŠ Pionýrů vyhrála krajské finále McDonald´s Cupu 2014

 
ZŠ Pionýrů vyhrála krajské finále McDonald´s Cupu 2014
 
út 27.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V pondělí 26. května se na hlavním hřišti sokolovského stadionu uskutečnilo krajské finále školního turnaje McDonald´s Cup 2014. Ve dvou kategoriích bojovalo dohromady dvanáct mužstev. Mladší ovládli hráči chodovské ZŠ Komenského, starší pak domácí ZŠ Pionýrů. Oba celky se tak mohou těšit na republikové finále nazvané Svátek fotbalu. To se na začátku června koná v Uherském Hradišti.

Na zahájení turnaje přijali pozvání hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, majitel karlovarského McDonaldu pan Ladislav Jandouš, zástupkyně ředitele krajského finále paní Věra Adamcová a také dva fotbalisté druholigového Baníku František Dřížďal s Rosťou Šamánkem. Na vyhlášení vítězů poté dorazili zástupci města Sokolov - starosta Zdeněk Berka a místostarosta Ladislav Sedláček.

Kategorie A

V mladší kategorii se nejvíce dařilo týmu chodovské ZŠ Komenského, která předčila ZŠ Školní z Horního Slavkova, ZŠ Masarykova z Ostrova, ZŠ Truhlářská z Karlových Varů a dvě chebské základní školy - 6. ZŠ z ulice Obětí nacismu a 4. ZŠ z ulice Hradební.

Rozdávala se také individuální ocenění. Nejlepším střelcem se v této kategorii stal Marek Jesipčuk z Chodova, nejlepší hráčkou Lenka Burešová z Ostrova a brankářem chodovský Tomáš Podolník. O nejrychlejší branku se postaral ostrovský Marek Dolejší, jenž se trefil po 25 vteřinách hry. Cenu FAIR PLAY obdržela 4. ZŠ Hradební z Chebu.

Kategorie B

Mezi staršími mužstvy se vítězi stali fotbalisté sokolovské ZŠ Pionýrů. Až za nimi skončily ZŠ Kamenná z Aše, ZŠ Školní z Horního Slavkova, ZŠ Masarykova z Ostrova, ZŠ Krušnohorská z Karlových Varů a ZŠ Úšovice z Mariánských Lázní.

Organizátoři vyhlásili nejlepším hráčem Roberta Aubrechta z Horního Slavkova, nejvíce branek nastřílel sokolovský Ondřej Kričfaluši, který je také autorem nejrychlejší trefy (23 vteřin). Nejlepší brankář pochází také ze ZŠ Pionýrů a jmenuje se Michal Fiala.

"Turnaj se obešel bez problémů a za organizační štáb krajského finále mohu vyjádřit obrovskou spokojenost. Důležitým faktorem je vždy počasí, které tentokrát bylo skutečně fantastické. Rád bych pogratuloval vítězům starší kategorie ZŠ Pionýrů k postupu na Svátek fotbalu, jenž se uskuteční 9. a 10. června na stadionu Slovácka v Uherském Hradišti. Samozřejmě se do budoucna těšíme na další spolupráci," dodal k pondělnímu turnaji ředitel FK Baník Sokolov Tomáš Provazník.


Slavnostní nástup


Vítězové kategorie A


Vítězové kategorie B


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner