Jaroslav Nerad: Prvnímu místu jsme teď určitě o něco blíž

 
Jaroslav Nerad: Prvnímu místu jsme teď určitě o něco blíž
 
st 28.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - A dorostu se v této sezoně zatím daří. V divizi za deset kol mužstvo neztratilo ještě ani bod a nastřílelo 57 branek. O téměř polovinu gólů se postaralo útočné duo Kouba (15 branek)- Nerad(12 branek). Právě Jaroslav Nerad rozhodl šlágr posledního kola s Kladnem, když vstřelil obě branky domácích. Po zápase jsme Jardovi položili několik otázek.

Zápas s Kladnem se Sokolovu povedl a důležité utkání vyhrál Baník 2:0. Přesto Jaroslav Nerad na sto procent spokojený nebyl. „Mohlo to být ještě lepší,“ hodnotí směrem k utkání osmnáctiletý útočník. Zápas s Kladnem by mohl být jedním z klíčových zápasů sezony. „Jsme teď vítězství v divizi o něco blíž,“ přikyvuje Jaroslav po vítězném zápase. Baník však bude muset o vysněný postup ještě dlouho bojovat. Při otázce na dalšího největšího soupeře odpovídá odchovanec karlovarské kopané bleskurychle: „Určitě to bude Ústí nad Labem.“

Se svým výkonem mohl být Nerad spokojen. Podařilo se mu vsítit oba góly celého utkání. Nejdříve umístil hlavou do branky centr od Kouby, ve 40. minutě pak utekl obraně a s přehledem překonal vybíhajícího brankáře. Ke vstřeleným brankám se student střední školy v Ostrově vyjadřuje skromně: „Byly to trochu náhody, ale prošlo to tam.“ Že se Jaroslav Nerad ve střílení gólů vyzná, je zřejmé při pohledu na střeleckou tabulku. Rychlonohý útočník má průměr více jak jedné branky na zápas. Více úspěšných zásahů má už jen jeho parťák z útoku František Kouba. Spolupráci s kolegou v ofenzivě si Jaroslav pochvaluje. „ S Frantou se mi hraje dobře. Sice ze začátku moc nenahrával, ale už se v tom polepšil,“ říká s úsměvem hráč Baníku, který pravidelně nastupuje s desítkou na dresu. Když má Nerad vyjmenovat dalšího spoluhráče, se kterým se mu nejlépe spolupracuje, uvádí Jaroslava Oláha. Tento stoper dorostu je hřišti velmi slyšet a svým hecováním neustále povzbuzuje své spoluhráče.

Tak jako většina jeho kolegů i Nerad po letošní sezoně končí s dorosteneckou kategorií. Vzhledem k jeho výkonům je více než pravděpodobné, že o nabídky tento hráč nebude mít nouzi. To Jaroslav potvrzuje: „Nějaké nabídky mám, ale je pro mě teď hlavní dodělat školu.“

Fotbalista, který je v Baníku na hostování z Karlových Varů, neustále pendluje mezi bydlištěm, školou v Ostrově a Sokolovem. Přesto je Jaroslav v Baníku spokojený. „Určitě jsem tady spokojený, podmínky jsou tu lepší než třeba v Karlových Varech,“ uzavírá rozhovor střelec A dorostu.

Dotazník Jaroslava Nerada:Datum narození: 4. 1. 1991
Bydliště: Karlovy Vary
Odchovanec: Karlovy Vary
Bývalé kluby: Karlovy Vary, Viktoria Plzeň, Sparta Praha
Post: útočník
L/P: pravák
Fotbalový vzor: Cristiano Ronaldo
Oblíbený klub: Manchester United
Oblíbený hráč Baníku: David Vaněček
Fotbalový sen: alespoň 1. liga
 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner