Baník zajíždí na půdu Bohemians Praha

čt 22.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - Poté, co baníkovci oplatili předposlednímu Vltavínu podzimní porážku a před svými fanoušky jej porazili 2:1, čeká naše hráče další soupeř ze samého dna tabulky Fotbalové národní ligy. V rámci 28. kola totiž svěřenci Aleše Jindry jedou do hlavního města, aby se zde utkali s Bohemians Praha, kterým aktuálně patří až poslední příčka v druholigové tabulce. Baník naopak zvítězil počtvrté za sebou a vyhoupl se už na 4. místo v šestnáctičlenném peletonu. Favorit sobotního dopoledního zápasu je tak jasný...

Baník: Po týdnech fotbalové šedi přišly žně

Jak důležité je míti Davida. Davida Čadu, konkrétně. To si v sobotu opět připomněli sokolovští fotbalisté, kteří doma hostili tým pražského Vltavínu. Hosté sice otevřeli skóre deštivého zápasu, když se v 18. minutě trefil Podzimek, o několik desítek vteřin později však skóre srovnal David Čada. Stejný hráč přinesl radost čtyřem stovkám promoklých diváků i krátce po začátku druhého poločasu, když otočil na 2:1.

Baník tak oplatil Vltavínu podzimní čtyřgólovou porážku a získal "povinné" tři body. Ty našim borcům zajistily posun už na 4. příčku, kde kontrolují situaci za triem Budějovice-Hradec-Táborsko. Pod samým vrcholkem tabulky má Baník na svém kontě příjemných 45 bodů při skóre 31:28. Zřejmě nikoho nepřekvapí fakt, že nejlepším střelcem týmu je David Čada, který se v letoším ročníku radoval z přesného zásahu již devětkrát.

Je otazníkem, zdali do zápasu proti Bohemians Praha zasáhne kapitán František Dřížďal, který se zotavuje po zranění v Pardubicích. Jisté naopak je, že na zelený pažit stadionu v Lovosické ulici nevyběhne Jakub Dvořák II., který si v pátečním tréninku před utkáním s Vltavínem poranil meniskus v koleně.

Jistý sestup. To je realita Bohemians Praha

Velmi nevydařený ročník mají za sebou fotbalisté Bohemians Praha. Tým z hlavního města sice před třemi týdny zvítězil na půdě Varnsdorfu 2:3, to však byl jeden z pouhých dvou bodových zisků mužstva kolem trenéra Veselého. Druhý bodový zisk přišel v utkání v Karviné, kde se plichtilo 1:1. Jinak sbírají Bohemians samé porážky, což se výrazně promítá do skóre 22:62!

V posledním zápase Pražané zajížděli na horkou půdu do Hradce Králové. Hosté se sice ujali vedení díky brance Slobody v 19. minutě, Votroci ale poté zabrali, byli efektivnější a do sítě brankáře Mandouse nasázeli čtyři branky.

Zajímavé věci zjistíme, pakliže se zaměříme na kádr Bohemians. Jednak v Baníku z týmu Pražanů hostuje srbský útočník Nemanja Kuzmanovič, a jednak v kádru Bohemians působí poměrně známá jména jako útočník David Fikejz nebo ligou zkušený obránce Radek Hochmeister, který prošel Libercem, Jabloncem nebo naposledy Hradcem Králové.

Sečteno, podtrženo, Bohemians Praha mají na svém kontě 18 bodů stejně jako předposlední Vltavín. Jazykem statistiky, jejich šance na záchranu ve FNL již není. Na první nesestupovou príčku mají totiž Pražané ztrátu 10 bodů (na 14. místě je Baník Most s 28 body).

Předzápasové statistiky

Co se podzimního zápasu mezi Baníkem a Bohemians týče, naši hráči jej na domácí půdě zvládli a zvítězili 2:0. V zápase 14. kola se náš tým dvakrát prosadil již v úvodních sedmi minutách, kdy se trefil Vaněček a Ivasko. Potvrdilo se tak pravidlo vzájemných zápasů, že domácí tým neprohrává. Uvidíme, zdali se jej baníkovcům podaří v sobotu 24. května od 10:15 porušit...