27. kolo FNL: Oplatí Baník Vltavínu podzimní porážku?

 
27. kolo FNL: Oplatí Baník Vltavínu podzimní porážku?
 
pá 16.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V předposledním domácím zápase sezóny hostí netradičně v neděli 18. května od 17 hodin fotbalisté Baníku nováčka letošního ročníku Fotbalové národní ligy Loko Vltavín. Sokolovští hráči jsou po třech výhrách v řadě šestí, Pražané pak předposlední. Baníkovci však mají svému soupeři co vracet, na podzim mu totiž podlehli vysoko 0:4!

Baník: Poslední tři zápasy = devět gólů

Tým Aleše Jindry se v posledních třech kolech dostal do skvělé formy. Baníkovci vyhráli v Pardubicích 2:1, doma porazili Most 3:1 a naposledy zvítězili na hřišti Vlašimi vysoko 4:0. Devět vstřelených branek a pouze dvě inkasované, to je bilance, jakou by si sokolovští příznivci představovali častěji.

Čtyři kola před koncem soutěže má Baník na kontě 42 bodů, což mu zatím stačí na 4. místo, ale na čtvrtý Žižkov ztrácí pouhé dva body. Stále tak je o co hrát. Na pozici nejlepšího střelce nedošlo k žádné změně, stále vládne David Čada. Gólman Jakub Dvořák vychytal ve Vlašimi devátou nulu v sezóně a s tím se dostal na dělené druhé místo mezi druholigovými brankáři.

Vltavín: Záchrana je deset bodů daleko

Pražský celek prožívá v premiérovém ročníku ve Fotbalové národní lize těžké chvíle. Svěřenci Milana Knížka vyhráli naposledy v 19. kole, kdy porazili Zlín na jeho hřišti 2:1. Pro Vltavín to bylo teprve čtvrté vítězství v sezóně. Od dalšího nebyl daleko před čtrnácti dny, kdy na Žižkově vedl 2:0, ale v závěru utkání inkasoval tři branky a prohrál. Naposledy hostili doma Táborsko, kterému podlehli 1:4.

Ke čtyřem výhrám přidali hráči Vltavínu šest remíz a v součtu tak mají na přeposledním 15. místě jen 18 bodů. Na nesestupové pozice ztrácejí Pražané deset bodů.

Nejlepším střelcem týmu je čtyřbrankový Michal Pávek, jehož spoluhráči Hájek a Komárek budou v Sokolově chybět, neboť obdrželi od Disciplinární komise FAČR stop na jedno soutěžní utkání.

Statistiky

Doposud jediné utkání spolu oba týmy sehrály 26.10.2013 a výsledek byl hodně překvapivý. Vltavín doma porazil Baník 4:0, když se trefili Krimlák, Pávek z penalty, Valíček a Tenkl. Tento zápas mají baníkovci určitě ještě v paměti a v neděli budou chtít svému soupeři oplatit podobnou mincí.

Sestavy z podzimního duelu:

Baník: Dvořák I - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Čada, Dvořák II - Machek, Kobylík (75. Jurdík), Vaněček (31. Holub) - Šamánek

Vltavín: Pávek – Valíček, Mařík (90. Kozák), Krimlák, Pávek, Předota, Hájek, Očovan, Podzimek (85. Tenkl), Láncz, Matějka

Sestavy z posledního kola:

Baník: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada (87. Schut), Ivasko - Machek (75. Vaněček), Glaser, Dvořák II. (70. Šamánek) - Kuzmanović

Vltavín: Čaba – Hájek, Ptáček, Komárek, Pozníček – Podzimek, Pávek M. (55. Mařík), Valíček (83. Škorvánek), Očovan – Krimlák (69. Nulíček), Čermák


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner