Čtyři branky? Poprvé od doby, co Baník trénuji, všiml si Aleš Jindra

 
Čtyři branky? Poprvé od doby, co Baník trénuji, všiml si Aleš Jindra
 
ne 11.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - S prvním poločasem nebyl hlavní trenér A mužstva Aleš Jindra spokojený, zato s tím druhým už být mohl. Baníkovci v něm nastříleli čtyři branky a to se pod vedením trenéra Jindry stalo poprvé. Pochvalu si za svůj výkon vysloužili Petr Glaser s gólmanem Jakubem Dvořákem, který Baník několikrát podržel! Sokolovští fotbalisté tak zaznamenali třetí vítězství v řadě...

Vlašim na jaře pravidelně sbírá body a pod trenérem Vlastimilem Petrželou obrala o body Žižkov nebo Varnsdorf. Proto měli baníkovci před soupeřem respekt. "Určitě jsme měli respekt, Vlašim v domácím prostředí na jaře všechno vyhrála. Osobně jsem je viděl v utkání s Varnsdorfem a Vlašim je předčila. Trenérovi se podařilo do hráčů napumpovat obětavost a chuť, což je na výsledcích vidět."

První poločas branku nenabídl, i když oba týmy měly několik dobrých šancí. Sokolovští však nepodávali svůj obvyklý výkon a to trenérovi Jindrovi pochopitelně neuniklo. "První půle se nám moc nepovedla, vstoupili jsme do ní hodně zakřiknutě. Domácí se do šancí dostávali hlavně ze standardek, při kterých nás několikrát podržel Kuba Dvořák. Další střely létaly těsně vedle, takže jsme měli i štěstí," řekl k příležitostem soupeřem kouč Baníku, který nezapomněl dodat, že i jeho tým mohl skórovat. "Po půlhodině hry jsme začali hrát to, na co jsme zvyklí. Promarnili jsme jednu nebo dvě možnosti a musím přiznat, že Vlašimi byla lepším týmem."

Druhý poločas konečně přinesl góly, a to rovnou čtyři! Baníkovci potvrdili, že jejich výkon má vzestupnou tendenci a krátce po změně stran udeřili. "První gól byl klíčový. Petr Glaser poslal do vápna dobrý centr, my jsme do něj šli v plném náběhu a Zbyněk Vondráček tak trochu se štěstím usměrnil míč do sítě. Poté přidal krásný gól z přímého kopu Glaser. Také jsem rád, že se trefil Nemanja Kuzmanović, naběhl si na přední tyč na centr. Tohle nám v minulých zápasech chybělo. A poslední gól dal Standa Hofmann po tom, co jsme rychle rozehráli," popsal naše trefy trenér Jindra.

Baník si tak z Vlašimi odvezl tři body za vysoko výhru 4:0. Pro domácí to naopak bylo možná až kruté. "I za nepříznivého stavu domácí pořád hrozili, měli šanci, a tak ten výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti," nebojí se přiznat Aleš Jindra. "Pro nás to ale je povzbuzení, poprvé za mého působení jsme dali tolik branek. Nedělám to často, abych vyzdvihoval výkony jednotlivců, ale tentokrát tak učiním. Výkony Petra Glasera a brankáře Kuby Dvořáka byly mimořádné."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner