Petr Knakal už je po operaci

 
Petr Knakal už je po operaci
 
po 26.10., Lukáš Švéda

P r a h a, S o k o l o v - Běžela 40. minuta zápasu Viktoria Žižkov - Baník Sokolov, když po souboji s Richardem Kalodem zůstal v bolesti na zemi ležet baníkovský stoper Petr Knakal. Následoval okamžitý převoz do nemocnice a operace.

Pro tento zápas si kapitánskou pásku na ruku navlékl obránce Petr Knakal, ale příliš si jí v duelu neužil. Po souboji s Kalodem zůstal ležet s bolestivou grimasou na zemi. "Je mi to moc líto, ale vůbec nevím, že bychom se nějak střetli," hájil se hned po utkání žižkovský fotbalista.

Výsledek? Ihned ze hřiště byl Knakal převezen do střešovické nemocnice, kde se pod Dr. Krejčím podrobil operaci zlomeniny lýtkové kosti. "Místo mu museli sešroubovat. V úterý by měl být propuštěn do domácího léčení, nohu má v sádře a tu mu sundají zhruba za dva měsíce. Pokud se bude vše hojit podle předpokladů, mohl by začátkem příštího roku pomalu začít s rehabilitací a lehkým tréninkem," uvedl klubový lékař MUDr. Oldřich Vastl.

Jako na houpačce si tak musí připadat stálice baníkovské obrany. Před týdnem dvěma góly pomohl deklasovat Jihlavu a včera se jeho podzimní učinkování nečekaně uzavřelo na Žižkově. Přesto to ´Knaky´ bere sportovně. "Snad se to bude dobře hojit a brzy zase naskočím do zápasů," posílá bývalý reprezentant do 21 let pozdrav fanouškům.

Situace však nenechává klidného trenéra Stanislava Purkarta. "Budu se na to muset pořádně podívat na videu. Jestliže má hráč zlomenou nohu, tak je divné, že to ani nebyl faul. Fotbal je sice kontaktní sport, ale tento souboj byl naprosto zbytečný," domnívá se trenér Baníku. Blízko souboji však byl pomezní rozhodčí, který však žádný faul nesignalizoval. "Moment jsem už na videu viděl a ani z toho nebylo prokazatelné, zda se hráči střetli," uvedl domácí trenér Vlastimil Petržela. Do hry se vložila i verze s podmáčeným trávníkem hřiště Viktorky, do kterého se při pádu noha Knakala zabořila.

Každopadné Petrovi přejeme brzké uzdravení a mnoho sil do rehabilitace, která jej začátkem roku čeká.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner