V divizi dorostu dojde na lámání chleba!

 
V divizi dorostu dojde na lámání chleba!
 
pá 23.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Velice důležité utkání čeká A dorost v nedělním dopoledni. Svěřenci Tomáše Hájka se od 10 hodin utkají s Kladnem. Na umělce tak proběhne zápas, který bude možná klíčový pro vývoj celé divize dorostu. Utká se první s druhým... Na souboj kvalitních dorosteneckých celků jste srdečně zváni.

FK Baník hraje dorosteneckou divizi již několik sezon. Družstvo se vždy drželo v popředí tabulky, ale na vysněnou Českou ligu dorostu zatím nedosáhlo. To SK Kladno hrálo ligu do loňské sezony. Ve vyrovnané soutěži však skončilo na patnáctém místě a absence jediného bodu znamenala pro Kladno sestup do divize.

Středočeši by rádi svůj dorost do ligy rychle vrátili. Postup do vyšší soutěže dorostu má ale jako prioritní cíl také FK Baník Sokolov. Oběma celkům se v divizi zatím daří velmi dobře. Před sezonou se předpokládalo, že favority budou také Žižkov a Ústí nad Labem, ale duo Kladno – Sokolov po deseti kolech si již vypracovalo nadějný náskok.

Tabulce po desátém kole vévodí SK Kladno, které narozdíl od Baníku, už ale jednou ztratilo body vinou remízy na hřišti Horních Měcholup. Baník ještě ani jednou nezaváhal, přesto je druhý. V posledním kole totiž dorost nenastoupil, neboť počasí v České Lípě nedovolilo utkání sehrát. Kladno naopak v desátém kole poslalo do Sokolova pořádnou výstrahu. Na hřišti Libuše vyhráli Středočeši vysoko 1:11. "Čeká nás velice těžký zápas, ale myslím si, že jsme na utkání dobře připraveni a měli bychom jej zvládnout," věří trenér baníkovců Tomáš Hájek.

Baník dosud procházel divizí poměrně suverénně. Větší problémy měl pouze v Roudnici a na Junioru Praha, kde shodně zvítězil 1:3, když ale poslední branku v obou případech vstřelil Baník až v samém závěru. Kladno je na tom podobně. Kromě již zmiňované remízy s Horními Měcholupy, čtyřikrát vyhráli kladenští o dvě branky, ale například třetí Ústí vyprovodili s výsledkem 5:0.

Dle skóre obou soupeřů (po deseti kolech 55:8, resp. 44:6) je vidět, že týmy jsou velmi ofenzivní. Jakým směrem se však bude vyvíjet nedělní utkání je ve hvězdách. Celky mají ve svém středu spousty hráčů, kteří by měli potěšit oko diváka. Sokolovský A dorost těží z vyrovnanosti hráčů a kompaktnosti, soupeř však na tom bude stejně.

V baníkovském dresu zatím nejčastěji skórovali Kouba (15 branek) a Nerad (10 branek). Ani ostatní hráči však v ničem nezaostávají. U protivníka se střelecky nejvíce daří Severinovi (12 branek), který se v posledním zápase trefil hned čtyřikrát. Nebezpečí na obou stranách hrozí ale od každého, proto je jedno jisté. Ani jedno družstvo to druhé nepodcení.

S čím dorazí na sokolovskou umělku Kladno, můžete shlédnout, pokud se v nedělním dopoledni vypravíte na Baník. V předpovídaném pěkném počasí by zápas neměl uniknout žádnému příznivci sokolovské kopané. Nepůjde jen o tři body, ale možná o jeden z rozhodujících momentů celé sezony. Přijďte pomoci sokolovským dorostencům v cestě za splněním snu v podobě české ligy dorostu.

Od 12.15 hodin svůj boj proti sobě svedou také mladší dorosty. Střetnutí třetího Baníku a prvního Kladna slibuje neméně zajímavou podívanou.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner