Jakub Dvořák II: Remíza je asi spravedlivá

 
Jakub Dvořák II: Remíza je asi spravedlivá
 
po 31.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Poprvé na jaře od začátku utkání zasáhl do hry Jakub Dvořák II. Záložníka, který v Sokolově působí již třetí sezonu, trápily v zimní přestávce zdravotní problémy. Po zápase jsme Jakuba vyzpovídali, aby se s námi podělil o postřehy z utkání.

Remíza 1:1 s prvním Táborskem, dá se tato dělba bodů označit jako spravedlivá?
Každopádně oni měli prvních 35 minut obrovský tlak. Měli tam plno rohů, autů, standardky. Vyplynulo z toho, že měli i penaltu. Naštěstí jsme se z toho rychle oklepali a dali jsme gól. Ve druhém poločase si myslím, že jsme byli lepší na míči. Takže remíza opravdu asi spravedlivá je.

Byl klíčovým hráčem Táborska a i příčinou úvodního tlaku Jan Šimák, přes kterého šla většina akcí?
Z jejich mančaftu to je určitě ten klíčový hráč. Je nejlepší na balonu, zachová klid a na druhou ligu to je nadstandartní hráč.

Poté, co opadl tlak Táborska, jsme si vypracovali i více šancí než soupeř…
Například Standa Hoffman tam měl v prvním poločase dvě velké šance, neproměnil, nedá se nic dělat. Ve druhé půli jsme měli břevno a další dvě šance, které mohly skončit gólem.

Jak jste spokojen se svým výkonem? Nastoupil jste po delší době od začátku…
Měl jsem nějaké zdravotní problémy. Teď mi již trenér začal věřit, tak jsem šel do základní sestavy. Prvních 30 minut jsem byl bázlivý, nevěděl jsem, co od toho mám čekat, pak jsem se otrkal a hrálo se mi vcelku normálně.

Po zdravotní stránce je již vše v pořádku?
Ano, už je vše zahojené.

V minulém kole jsme prohráli vysoko 0:5 ve Varnsdorfu. Mělo to dnes nějak vliv?
Myslím si, že začátek utkání byl tím ovlivněný. Nevěřili jsme si na balonu, nechtěli jsme hrát. A od toho se pak odvíjí, že běháme všude a vlastně nikde.

V dalším zápase nás čeká další celek z popředí tabulky, Hradec Králové. Co lze od tohoto zápasu očekávat?
Podle mě podají podobný výkon jako Táborsko. Hrají hodně podobně, mají tam mnoho výborných individualit. Viz. například David Vaněček, který je nejlepší střelec druhé ligy, nebo třeba Marek Kulič. Oni mají velkou kvalitu. Myslím si, že to bude hodně podobné utkání, které budeme chtít ale vyhrát.

Děkuji za rozhovor.
Také děkuji


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner