Pozvánka: juniorku čeká zápas na půdě silného Chomutova

 
Pozvánka: juniorku čeká zápas na půdě silného Chomutova
 
pá 23.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Baníku se v divizi nedaří. Již sedm zápasů nedokázala juniorka zvítězit a lehké to nebude mít ani ve 12. kole, které odehraje na hřišti Chomutova. Střetnou se soupeři z opačných pólů tabulky, baníkovci však rozhodně nebudou chtít dát svou kůži lacino.

Po jedenácti kolech se sokolovská juniorka nachází na nelichotivé 13. příčce. Svěřenci Jiřího Dreiseitla měli poměrně slibný rozjezd, kdy v úvodních čtyřech utkáních získali 7 bodů. Od této doby však juniorka pouze třikrát remizovala a čtyřikrát prohrála. To Chomutov je zcela v jiné situaci. Ačkoliv mají Severočeši o zápas méně, jsou v kontaktu se špičkou tabulky a prozatím jim patří pátá pozice.

V Chomutově pamatují úspěšnější doby, kdy mužstvo hrálo i druhou ligu a později ČFL. Ale sezona 2005/2006 se nepovedla a tým sestoupil do divize, kterou hraje dodnes. Poslední roky strávil Chomutov v popředí divize a i v letošním roce by měl být jedním z favoritů.

V letošní sezoně Chomutov jako jediný dokázal porazit suverénní Jirny. I to naznačuje kvalitu kádru sobotního protivníka. V sestavě nalezneme například zkušeného Ladislav Doksanského, který však v poslední době nenastupuje. Na soupisce je např. Ladislav Jamrich, který odehrál v první lize 18 utkání, Sergej Rusedsky z Mostu nebo poslední posila Marek Smola, který je jistě známý z dresu Plzně. Ačkoliv Severočechy pronásleduje velká marodka, týmu se poměrně daří. Poslední kolo v Čelákovicích Chomutov neodehrál, neboť byl zápas odložen pro nezpůsobilý terén.

To Baníku se poslední zápas moc nevydařil. Na domácím hřišti prohrál s mosteckým béčkem 1:2, když sice Kratochvíl v 84. minutě vyrovnal, ale v 87. minutě rozhodl o porážce Sokolova Tonev. Baník měl v sestavě hned několik hráčů ze širšího kádru áčka, přesto znovu nebodoval.

Naposledy se Baník s Chomutovem střetl v divizním ročníku 2007/2008. Na severu Čech prohrál Sokolov vysoko 4:0, doma pak Baník porážku svému soupeři oplatil, když vyhrál 3:1. Ani tato výhra v konečném zúčtování neodvrátila sestup Baníku.

Favoritem zápasu jsou jistě domácí. Přesto se hráči na hřišti silného Chomutova určitě pokusí nějaký bod urvat.

Sestava Baníku z posledního utkání: Dvořák - Kaplan, Hrabáč, Hucl (74. Duben), Vašata (K) - Ferko (59. Kratochvíl), Bereczký (67. Pleva), Kura, Prchal - Komberec, Čertík


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner