Hráči A týmu si otestovali své nohy

 
Hráči A týmu si otestovali své nohy
 
st 21.10., Lukáš Švéda

Na stadion Baníku zamířili zástupci firmy Mizuno, aby s pomocí nejmodernějších pomůcek a technologií otestovali hráčům našeho A týmu chodidla a pomohli jim s výběrem nejvhodnějších kopaček. Celou akci připravil partner našeho klubu - Gazza Sport Karlovy Vary.

Ve středu 21. 10. absolvovali hráči A-týmu FK Baník Sokolov test společnosti Mizuno. Instruktoři Mizuna Petr Jiřík a Pavel Novotný využili nejmodernější techniky, na trenažeru hráčům oskenovali chodila a díky různým pohybovým cvičením zjistili, jaký má kdo typ nohy. Ze zhruba pětiminutového testu se pak hráč dověděl, jaké má rotační postavení chodidel, jaké je nasazení chodila v běhu, osu nohy v dynamice nebo pohyblivost v horním hlezením kloubu. K tomu jim přístroj přesně vygeneroval rozměry chodidel a z toho vyplývající velikost obuvi. Na základě výsledků pak instruktoři individuálně informovali hráče, jakou má zvolit ideální obuv, zda-li do kopaček využívat vložky a jiné cenné informace.

V kopačkách značky Mizuno hrají například František Kura, donedávna Míra Podrazký a zkušenosti má třeba Jaromír Šmerda a ti se s námi o své dojmy z testování podělili.

Jaromír Šmerda: "Určitě to bylo přínosné a zajímavé. Čekali jsme třeba, že budeme mít ploché nohy, ale bylo tomu naopak, většina z nás je má v pořádku. Poradili nám, jaké si máme zvolit boty třeba i na běhání v zimní přípravě. Myslel jsem si, že se vyskytne nějaký problém, ale moje nohy jsou ok. Skoro všichni máme jednu nohu větší, jediný Kombi je má snad stejné. Poradili nám, že si můžeme pořídit i speciální vložky do bot. Bylo to vážně super."

Miroslav Podrazký: "Moc se mi to líbilo, bylo to zajímavé. Myslím si, že každý fotbalista chce vědět, jestli má nohy v pořádku, vždyť ho živí. Já osobně mám nohy v pořádku, jen trochu óčka, ale to má skoro každý hráč."

Stránky firmy MIZUNO
 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner