Hodně povedené utkání, mnul si ruce Purkart radostí

 
Hodně povedené utkání, mnul si ruce Purkart radostí
 
út 20.10., Petr Gono

S o k o l o v - Baník si doma bez větších potíží poradil s Jihlavou v poměru 5:1. Trenér Stanislav Purkart po utkání neskrýval radost a od kde koho přijímal gratulace za velmi podařený zápas.

Sokolovští fotbalisté šli do utkání s cílem aktivně se podílet na vývoji zápasu. Představa, že by hráli defenzivně, by pro diváky byla nepřijatelná. Vždyť poslední tři domácí zápasy nevyšly zcela podle představ. „Chtěli jsme hrát aktivně a to jsme od prvních minut plnili. Poslední dva zápasy doma jsme stále na něco čekali a to se nám nakonec nevyplatilo. Oba zápasy jsme prohráli,“ začal se Stanislav Purkart ohlížet za utkáním.

Jeho svěřenci šli štěstí naproti a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. „Od prvních minut jsme šli za tím, že chceme dát gól a to co nejdříve,“ poznamenal sokolovský kouč.

První dvě branky domácích padly ze standardních situací. „Dokázali jsme se prosadit. Sice to bylo ze standardky a nebylo to z aktivní hry, tak jak jsme si to představovali, ale důležité bylo, že jsme se dostali do vedení,“ poznamenal Purkart a pokračoval: „Vedli jsme 2:0 a zápas jsme měli velice dobře rozehraný. Hostům se do poločasu podařilo snížit. Hodně důležité bylo, že pak přišla poločasová přestávka a ta hosty v útoku zbrzdila.“

Kontaktní branka Vysočinu zvedla. „Soupeř narostl a kdyby nebyla přestávka, tak by nám asi hodně ještě zatopil. O přestávce jsme si říkali, že hosté o pauze vydechnou a ztratí takový ten náboj. To se také stalo. Začátek druhého poločasu už byl zase vyrovnaný,“ pokračoval trenér Baníku.

Rozhodujícím faktem byly branky, které Sokolov nastřílel. „Byli jsme hodně efektivní v koncovce,“ dodal Purkart.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Ohlasy Stanislava Purkarta
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner