Následující dva zápasy budou vrcholem přípravy, hlásí Aleš Jindra

 
Následující dva zápasy budou vrcholem přípravy, hlásí Aleš Jindra
 
út 18.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Již necelý měsíc zbývá do startu jarní části FNL. Svěřenci Aleše Jindry za sebou mají tři vítězné zápasy v řadě, když postupně porazili Tachov, Kunice a naposledy Hof. Tento týden je však čekají soupeři z těžší kategorie - druholigoví protivníci Vltavín a Most. Sokolovský kouč mohl v posledních dnech přivítat dvě posily, záložníky Došlého a Schuta. O tom všem jsme si s koučem Baníku popovídali.

Trenére, Váš tým vyhrál tři poslední utkání. Jak jste s těmito zápasy spokojen a co Vám ukázaly?

O výsledky v první řadě nejde. Chceme do naší hry zapracovat určité prvky a to se nám částečně podařilo. Je také potřeba zohlednit soupeře, kteří jsou z nižších soutěží a ne zcela nás prověřili. I když ukázali, že nás dokážou potrestat. Jsme ještě náchylnější k chybám a Hof i Kunice nám daly gól prakticky do prázdné brány. To musíme brát jako výstrahu.

Na druhou stranu dvanáct vstřelených branek, to je slušný počin.

Ano, byli jsme poměrně produktivní a to i do plné obrany, což jsme předvedli například proti Kunicím. Jsme na nějaké cestě a musíme se připravit na obě varianty, které nás v lize čekají. Že budeme hrát ze zajištěné obrany, anebo budeme útočit do plných.

Nyní už Vaše mužstvo čekají dva daleko těžší soupeři, co k nadcházejícím utkáním říci?

Zápasy proti Vltavínu i proti Mostu jsou v podstatě vrcholem přípravy, určitě budou mít vyšší obtížnost a měly by nám naznačit konkrétnější věci. Očekávám, že je odehrajeme bez takové únavy, nižší tréninkové dávky by se měly projevit. Jen je škoda, že nemáme možnost hrát proti celkům z Gambrinus ligy, ale už jim startují mistrovské zápasy.

Pro jarní část jste do svého kádru získal dva hráče, a to Lukáše Schuta a Petra Došlého. Proč jste si vybral zrovna tyto dva? Čím by Baníku měli pomoct?

Co se Lukáše Schuta týče, dlouhodobě jsem avizoval, že sháníme hráče na post zraněného Vrtělky a zároveň hráče se schopnostmi konstruktivního založení útoku. Lukáš toto splňuje a také je zkušený, vyhraný, dobře brání, je silný na míči a nezpanikaří. Zdá se, že se post defenzivního štítu podařil obsadit, také nebylo jednoduché Lukáše získat.

Petra sleduji delší dobu, pamatuji si ho ještě z doby mého působení na Doubravce. Chtěl jsem jej vyzkoušet už loni v létě, ale podařilo se to až nyní. Mile je překvapil, jedná se o dynamického hráče, který je ale i vytrvalostně dobře vybavený a umí dát gól. Může hrát na křídle, ale plánujeme ho vyzkoušet také v útoku. Obrovským plusem, kterého si u něj cením, je touha se prosadit.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner