Lukáš Schut posílí pro jaro baníkovskou zálohu!

 
Lukáš Schut posílí pro jaro baníkovskou zálohu!
 
út 18.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po ofenzivním záložníkovi či útočníkovi Petrovi Došlém získali druholigoví fotbalisté Baníku další posilu do záložní řady. V týmu Aleše Jindry bude v jarní části FNL působit 28letý defenzivní záložník Lukáš Schut, který naposledy nastupoval v nižší německé soutěži. V následujícím článku vám Lukáše představíme.

Lukáš Schut

Datum narození: 9.12.1985
Dosavadní kariéra: Baník Most, Zenit Čáslav, Viktoria Žižkov, FC Einheit Rudolstadt

"V Německu to nebylo ideální, nemohl jsem hrát jen fotbal, ale také musel chodit do práce. Proto jsem se rozhodl pro návrat do Česka. Už před rokem jsem byl v kontaktu s panem Jindrou, ale měl jsem už podepsáno v Německu, takže z toho sešlo. Teď jsem volal já jemu, domluvili jsme se a já se začal připravovat tak, abych na testech v Baníku uspěl," vysvětlil ryšavý záložník svůj příchod do sokolovského klubu.

"Mé pocity jsou zatím pozitivní. Sokolov hraje každý rok o špici a je vždycky lepší hrát nahoře než bojovat o udržení. Jsem tu od začátku přípravy a musím říct, že všechno je tady v pořádku, v kabině si rozumíme a má to úroveň. Doufám, že se moje hostování dotáhne do konce," přeje si Lukáš Schut, který toho nejvíce odkopal v rodném Mostě, kde si kromě startů ve FNL vyzkoušel také Gambrinus ligu.


Lukáš Schut s ředitel klubu Tomášem Provazníkem

Většina fanoušků si Lukáše vybaví právě v dresu našeho hornického protivníka. Možnost vrátit se zpět do Mostu však samotný hráč vyloučil. "Když jsem se rozhodl pro návrat do Čech, první, kdo mě napadl, byl Aleš Jindra a Sokolov. Mluvil jsem s ním už v listopadu a ani jsem v Mostě nezjišťoval, jestli by mě vzali." Pro jaro by měl ostřílený fotbalista, který bude oblékat dres s číslem 19, zakotvit na postu defenzivního záložníka. "Tohle místo mi sedí, hraju ho celý život."

Ve fotbale toho zažil dost, přesto si nedává přehnané ambice. "Chtěl jsem hrát fotbal na plný úvazek, zase se vrátit na profesionální úroveň a tomu jsem všechno přizpůsobil. V kariéře se mi mockrát nestalo, abych zažil vítěznou šňůru třeba čtyř vyhraných zápasů v řadě. A proto bych toho chtěl dosáhnout v Sokolově. Snad se nám podaří začátek jara a zopakujeme umístění z minulých let," vzkazuje fanouškům zatím poslední posila Baníku.

K nové akvizici Baníku přidal svá očekávání také ředitel klubu Tomáš Provazník. "Od Lukáše si slibujeme spoluúčast na zatraktivnění herního projevu v jarní části Fotbalové národní ligy. Co jsem měl možnost vidět v přípravných zápasech, mohl by tuto roli splňovat. Hráče jsme si vyžádali z Německa, ale v rámci Čech na něj má práva Baník Most. V současné chvíli probíhají jednání o jeho hostování do konce sezóny, tedy do 30. června. S hráčem jsme na podmínkách jeho působení u nás domluveni."


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner