Do Baníku míří první posila, na hostování přichází Petr Došlý

 
Do Baníku míří první posila, na hostování přichází Petr Došlý
 
čt 13.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Vylepšit ofenzivní hru Baníku v jarní části FNL. S takovým úkolem do týmu Aleše Jindry přichází 23letý útočník či ofenzivní záložník Petr Došlý, jenž se na podzim blýskl sedmi góly v dresu třetiligových Domažlic. Do Sokolova přichází na půlroční hostování s opcí na přestup.

Petr Došlý, odchovanec plzeňského Bolevce, se do zimní přípravy Baníku zapojil ihned od prvního dne. Nastoupil také do všech přípravných zápasů a dařilo se mu v těch posledních. Proti Tachovu skóroval jednou, doma proti Kunicím pak přidal další dvě branky. Vybojoval si tím místo v kádru A mužstva pro jarní část Fotbalové národní ligy.

Petr Došlý

Datum narození: 20.12.1990
Dosavadní kariéra: Bolevec, Doubravka, Koloveč, Domažlice

"Znamená to pro mě významný krok v kariéře směrem dopředu. Poprvé v životě jsem podepsal profesionální smlouvu a v mých letech to považuji za poslední šanci nakouknout do profesionálního fotbalu," uvedl ke svému příchodu do Baníku Petr Došlý. Zároveň fanouškům Baníku představil svou dosavadní kariéru. "S fotbalem jsem začínal v Bolevci, kde muži hráli krajský přebor a já za ně nastupoval už v šestnácti letech. Poté jsem postoupil o stupínek výše, hrál jsem v divizní Doubravce a Kolovči. Dva roky jsem pak hrál v Domažlicích, kde se mi celkem dařilo."

Nová tvář strávila v sokolovském týmu už měsíc, a tak může srovnat rozdíly mezi druhou a třetí nejvyšší soutěží a podělit se o své dojmy z Baníku. "Kádr je pochopitelně daleko zkušenější a co se kluků týče, jsou tady hráči, kteří stabilně hrají několik let druhou ligu a někteří mají i prvoligové zkušenosti. A to je znát. Více se trénuje, více rozhoduje fotbalovat, nikdo se nebojí hrát s míčem. Je to celkem skok," přiznává 23letý hráč.


Petr Došlý s ředitel klubu Tomášem Provazníkem

Petr přijal novou výzvu a skromně přiznává, že zůstává na zemi. Přesto se však vyšší soutěže nezalekl a doufá, že se v ní prosadí. "Pro mě je každý trénink, každý zápas velkou motivací. Chci dokázat trenérovi, hráčům a také fanouškům, že jsem v týmu oprávněně. Co se mých osobních ambicí týče, vždycky je fajn mířit vysoko, ale zároveň zůstat nohama na zemi. Mým cílem je být fit a zdráv a využít každou šanci, kterou dostanu. Budu na sobě pracovat a pokusím se dostat do základní sestavy. Baníku chci pomoct k úspěchům a vylepšit současné postavení v tabulce," končí své představení posila do útoku. Závěrem se tak sluší popřát štěstí, aby se Petrovi v Baníku dařilo tak, jak si představuje.

Ředitel klubu Tomáš Provazník k příchodu Petra Došlého ještě dodal: "Petr je dobře rychlostně vybavený a gólový hráč a my doufáme, že tak vylepší ofenzivní hru A mužstva. Přichází na půlroční hostování z Bolevce s opcí na případný přestup."


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner