Ohlédnutí za podzimem týmu U16

čt 6.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Dorost U16 je v plné přípravě na jarní část sezony. Do startu druhé poloviny ročníku 2013/2014 zbývá ještě poměrně dost týdnů, pojďme se však podívat jak si naši nejmladší dorostenci vedli na podzim.

V sezoně 2012/2013 bronzoví (pro Baník však zlatí) žáci U15, přešli v sezoně 2013/2014 do dorostenecké kategorie. Tým se musel vyrovnat s odchodem několika hráčů, ale přesto hráči U16 přechod do dorostenecké kategorie zvládli. Po podzimu patří sokolovskému týmu druhé místo v České lize dorostu U16 s minimální ztrátou na první Duklu Praha.

Ve třinácti utkáních Baník pouze jednou prohrál a jednou remizoval. Zatímco prohra s Duklou přišla v souboji o první příčku, domácí remíza s osmým Kolínem patřila k překvapením. Bohužel v tomto zápase svěřenci Milana Pariho doplatili na nevyužívání šancí včetně neproměnění pokutového kopu. V ostatních zápasech si Baník připsal jen samá vítězství. „Nejtěsnější“ bylo na Motorletu Praha – 3:1, v dalších utkáních pak sokolovští mladíci vyhráli rozdílem nejméně čtyř bodů. Nejvyšším vítězstvím byl výsledek 10:0 proti Písku. Hned čtyřikrát pak dorost U16 zvítězil 6:0 a to i proti třetímu týmu v tabulce – Viktorii Žižkov.

Jak již bylo řečeno, v tabulce patří Baníku druhé místo se ztrátou tří bodů na Duklu Praha. Celkem dorost U16 získal 34 bodů při výborném skóre 67:11. Co do počtu vstřelených, tak inkasovaných gólů je Baník suverénně nejlepším týmem v tabulce.

Do bojů na podzim zasáhlo celkem 18 hráčů a tři brankáři. Jeden z gólmanů Lukáš Kýček však nastoupil v poli. Všechny zápasy odehrálo pouze trio hráčů, konkrétně Jakub Škopek, Daniel Kocour a Rostislav Vokáč.

Nejvíce minut pak na hřišti strávil Jakub Škopek, který se jako jediný dostal přes 1000 odehraných minut. Následují Jan Vican, Daniel Kocour, Patrik Kořistka a Jiří Samek.

Do střelecké listiny se na podzim zapsalo celkem 14 hráčů. Nejlepším kanonýrem týmu byl v první polovině soutěže nadějný Daniel Kocour, jenž se trefil celkem patnáctkrát a zaznamenal také velký počet asistencí. 11 gólů vstřelil Jakub Rau a třetím nejlepším střelcem byl Jan Vican s devíti góly.

Do brány dorostu U16 se na podzim postavili dva gólmani. Trochu více času strávil mezi třemi tyčemi Vojtěch Štrunc, jenž zasáhl do 8 utkání, odchytal 579 minut a inkasoval 5 gólů. Martin Heller pak odchytal 6 zápasů, 462 minut a inkasoval 6 gólů. První jmenovaný v pěti zápasech neinkasoval žádný gól, Martin Heller vychytal čisté konto ve dvou případech.