Přípravka U10 si zahrála na prestižním turnaji v Německu

út 4.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Několik kilometrů od Dortmundu se přípravka kategorie U10 pod vedením Vlastimila Vernera ml. zúčastnila kvalitně obsazeného halového turnaje. Baníkovci se mezi německými, nizozemskými a belgickými týmy neztratili, ačkoliv zůstali před branami čtvrtfinále. + VIDEO

Třetí ročník Jüberg Cupu pořádal klub SC Tornado Westig 08 a organizátorům se podařilo zajistit velmi slušnou přehlídku týmů. Namátkou jmenujme MSV Duisburg,VfL Bochum, Hannover 96, FC St. Pauli, Arminia Bielefeld či Twente Enschede. Celkem se do turnaje zapojilo 20 mužstev ve čtyřech skupinách po pěti.

Baníkovská U10 ukázala, že i my na západě Čech máme talentované hráče, a základní skupině získala tři vítězství a jednu porážku. S devíti body obsadili 2. místo a postoupila do další fáze turnaje. V ní se sokolovští hráči utkali v rámci skupiny s třemi protivníky, ale další postup se jim už nepovedl. Jedna výhra, jedna remíza a jedna porážka znamenala 3. místo a tím i konec v turnaji.

Fotbalisté U10 s hráči Arminie Bielefeld

Vítězem celého turnaje se nakonec stali fotbalisté Duisburgu, kteří ve finále porazili Bochum až na pokutové kopy. Baníkovci také měli čest se potkat s bývalým hráčem Hannoveru 96 a trenérem Schalke či Hannoveru 96 Mirkem Slomkou.

Výsledky Baníku:

Základní skupina
Baník U10 - BSV Menden 3:0 (Kričfaluši 3)
Baník U10 - MSV Duisburg 3:2 (Kričfaluši, Železník, Müller)
Baník U10 - SC Lüdenscheit 3:1 (Kričfaluši, Šustr, Müller)
Baník Sokolov U10 - Arminia Bielefeld 0:4

Skupina o postup do čtvrtfinále
Baník U10 - VfL Bochum 2:1 (Kričfaluši 2)
Baník U10 - Kicker Offenbach 1:2 (Kričfaluši)
Baník U10 - Alemania Achen 1:1 (Müller)

Trenér baníkovců Vlastimil Verner se tak za své hráče stydět nemusel: "Turnaj nám přinesl určitě velká pozitiva. Dokázali jsme v turnaji porazit pozdějšího finalistu a také vítěze turnaje VfL Bochum a MSV Duisburg. Tím jsme ukázali svou kvalitu, kterou od nás dle pozápasových reakcí nikdo nečekal. Určitě jsme měli kvalitu na daleko lepší umístění,ale vinou vlastních chyb a taky trochy toho sportovního štěstí jsme skončili už před branami čtvrtfinále."

Podobné články

Přípravka U9 zvítězila na domácím turnaji

S o k o l o v - Zatím poslední turnaj určený pro hráče přípravkového věku se konal v sobotu 21. února a mezi sebou se utkaly celky v kategorii U9, tedy ročníky 2006. Baníkovské fandy může těšit fakt, že domácí fotbalisté se stali celkovými vítězi. Druhý z baníkovských týmů skončil pátý.