10.kolo st. přípravek: Áčko získalo bod, béčko tři

po 19.10., Lukáš Švéda

O víkendu bylo na programu 10. kolo Krajského přeboru st. přípravek a oba naši zástupci v něm odehráli dva zápasy. Bohužel se však ani jednomu příliš nezadařilo.

Začneme nejstarší A přípravkou. Ta se utkala s těžkými soupeři z Tachova a Ostrova. V prvním zápase vstřelili hráči Baníku obě branky, přesto zápas skončil 1:1. Tachov se do vedení totiž dostal díky vlastní brance jednoho z baníkovců. Tento hubený náskok jim vydržel i do konce první půle. Ve druhé se Sokolováci hnali za vyrovnaním, což se jim díky brance Holíka povedlo. Jenže to bylo ze strany našich fotbalistů vše. Šance byly, ale baníkovští prckové s nimi nenaložili podle svých představ. A protože se branky nedočkal ani Tachov, zápas skončil remízou 1:1.

Druhý zápas začal pro Baník daleko lépe a nadějněji. V prvním poločase jsme vstřelili branku a díky ní po poločase vedli 1:0. Soupeř z Ostrova však měl drtivý nástup do poločasu druhého. Skóroval hned třikrát a výrazně se tak přiblížil vítězství v zápase. Baníkovská přípravka sice ještě utkání zdramatizovala, ale na vyrovnání už to nestačilo. Hráči Ostrova tak vyhráli 3:2.

B přípravka se v prvním utkání postavila proti hráčům Chodova. Naši fotbalisté byli papírovým favoritem, ale tyto předpoklady bohužel nenaplnili a překvapivě prohráli 1:2. Spartak se do útoku dostával velmi sporadicky, přesto měl lepší produktivitu než sokolovský tým. Jedinou branku Baníku má na svědomí Link.

Ve druhém utkání si ale svěřenci trenéra Václavíka spravili chuť, když deklasovali 1. FC K. Vary B 6:0. V pohodovém zápase měli baníkovci navrch a šlo jen o vylepšení skóre. Nejlepší mušku měl Svojanovský, který zatížil soupeřovo konto hned třemi brankami.

Podobné články

Přípravka U9 zvítězila na domácím turnaji

S o k o l o v - Zatím poslední turnaj určený pro hráče přípravkového věku se konal v sobotu 21. února a mezi sebou se utkaly celky v kategorii U9, tedy ročníky 2006. Baníkovské fandy může těšit fakt, že domácí fotbalisté se stali celkovými vítězi. Druhý z baníkovských týmů skončil pátý.