Luboš Urban: Jihlava v Sokolově neumí zahrát

 
Luboš Urban: Jihlava v Sokolově neumí zahrát
 
po 19.10., Petr Gono

S o k o l o v – Trenér Vysočiny Jihlava Luboš Urban byl po utkání s Baníkem hodně nazlobený. Hráče hodně hlasitě káral a nebál se použít i ostřejších výrazů.

„Musím soupeři pogratulovat k jasnému vítězství. Toto utkání mi ukázalo jednu jasnou věc. Jihlava v Sokolově neumí zahrát a je jedno kdo trénuje. Marko předemnou dostal 5:0 a já jsem dostal 5:1,“ posteskl si trenér těsně po utkání.

Luboš Urban své svěřence na utkání důkladně připravoval, ale nebylo mu to nic platné. „Na soupeře jsme se připravovali. Mapovali jsme si ho. Přijeli jsme s nějakou taktikou a z prvního nakopnutého míče jsme dostali gól. Máme dva dvoumetrové stopery, ale oni tam stojí, lelkují a do souboje nejdou. Na zadní tyči volný Knakal nám to tam dá,“ zlobil se Urban.

Tato branka svěřence Stanislava Purkarta nakopla. „Tohle přesně jsme nechtěli. Sokolov pak začne hrát zezadu. Má brejkové hráče a začíná to být pro nás nebezpečné, protože se začneme tlačit do předu s tím, že chceme vyrovnat,“ pokračuje Luboš Urban v hodnocení utkání.

Druhou branku dal Baník také ze standardní situace. „Opět jsme prohráli hlavičkový souboj. Následoval závar a možná snad i vlastní gól. To bylo takové nesoustředění. Dvacátá minuta 2:0 a co teď s tím. Začali jsme se tlačit dopředu a dali jsme nádherný gól. V posledních deseti minutách prvního poločasu jsme měli dvě šance. Jedna skončila těsně nad břevnem a najednou jsme se dostávali do zápasu,“ pokračoval šéf lavičky Vysočiny.

Ve druhém poločase chtěla Jihlava vyrovnat. „Chtěli jsme nedostat gól. Kopali jsme standardku, ale soupeř nám ulítnul a obešel, co se dá. Přesněji obešel tři stojící hráče a už to bylo 3:1,“ nevěřícně kroutil Luboš Urban hlavou.

Do další části udělal Luboš Urban několik změn v sestavě. „Myslím si, že se nám ta přechodová fáze zlepšila. My jsme se tlačili dopředu a udělali si i dvě gólovky. Ať to byl Tlustý nebo Penc, tak jsme se mohli dostat zpátky do zápasu,“ pokračoval Urban.

Ale udeřilo na druhé straně. „Najednou jsme přestali hrát a byli jsme zralí na desítku. Já jsem klukům hodně vyčinil. Řekl jsem jim, že tento zápas a výsledek je urážka všech lidí, kteří dělají v Jihlavě fotbal. Závěr byl z naší strany úplně vypuštěný. Vždyť my jsme mohli dostat další tři branky,“ smutně konstatoval Urban.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Hodnocení zápasu koučem Urbanem
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner