Rok 2013 je téměř za námi, jaký byl?

 
Rok 2013 je téměř za námi, jaký byl?
 
ne 29.12., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Rok 2013 nám pomalu končí. Každý bilancuje a hodnotí, jaký ten uplynulý rok byl. Pojďme se tedy ohlédnout i my za rokem 2013 v FK Baník Sokolov.

A – mužstvo

V lednu Baník zahájil přípravu na jarní část sezony 2012/2013. A tento ročník nemůžeme hodnotit jinak než kladně. A-tým bojoval až do úplného konce o úplné čelo tabulky. Nakonec z toho bylo 50 bodů a čtvrté místo v tabulce, což pro Baník znamenalo vůbec druhý nejlepší výsledek v druholigové historii .

V srpnu Baník vstoupil do své již osmé druholigové sezony a v ní také útočil na přední příčky. Nakonec v nabité tabulce Sokolov přezimuje na sedmém místě, ale se solidním ziskem 25 bodů. Na jaře bude Baník chtít bodový zisk zvýraznit a také přitáhnout diváky zpět do hlediště.

Dorosty

Solidní rok 2013 mají za sebou i dorosty. V sezoně 2012/2013 týmy U16 a U17 hrály o střed tabulky. Pěkné šesté místo pak uhrál dorost U19. Úspěšnější je pak zatím probíhající sezona. Dorost U17 je na osmém místě, ale velkou radost nám dělají týmy U19 a U16, které jsou po podzimu na druhém místě v těsném kontaktu s první příčkou, kde přezimují Motorlet Praha, resp. Dukla Praha.

Žáci

V roce 2013 byla žákovská kategorie opravdovým klenotem Baníku. V sezoně 2012/2013 zazářili žáci U15, kteří vyhráli svou skupinu České ligy U15 a postoupili do celorepublikového finále. To se konalo v Sokolově a Baník ve skvělé atmosféře vybojoval bronzové medaile. Sokolovské mladé fotbalisty předčily pouze týmy Slavie Praha a Baníku Ostrava, což jsou v mládežnické kategorii kluby, které patří k opravdové extratřídě. Ale solidně si vedli i žáci U14, U13 i U12. A dobře mají rozehranou sezonu žáci i v sezoně 2013/2014. Daří se týmu U12, který je zatím třetí a především pak žákům U15, kteří vstoupí do jarní části z prvního místa a budou chtít znovu postoupit do republikového finále.

Přípravky

I přípravky hrají své mistrovské zápasy, ve kterých ale zatím jde především o sbírání zkušeností než o výsledky. Ale již v této věkové kategorii se objevují hráči, kteří jsou velkým příslibem do budoucna. Jsme však hlavně rádi, že přispíváme k aktivnímu a zdravému stylu života našich svěřenců.

Ostatní

Baník se neangažoval jen na poli fotbalovém. Klub se zapojil do několika charitativních akcí. Při mistrovském zápase například proběhla úspěšná akce „Daruj plyšáka“ a dlouhodobě Baník spolupracuje s Nemocnicí Sokolov. Prestižní bylo již uvedené pořadatelství republikového mistrovství U15 a na hřišti Baníku proběhly také povedené náborové akce jako např. Školka cup.

V roce 2013 došlo i ke změně ve vedení klubu, kdy na postu ředitele klubu vystřídal Bc. Pavla Makoně dosavadní šéftrenér mládeže Mgr. Tomáš Provazník. Zapomenout nelze ani na ocenění trenéra Stanislava Galizse, který byl na 11. Galavečeru Grassroots fotbalu oceněn jako trenér roku - žáci.

Celkově lze říci, že rok 2013 můžeme považovat za vydařený. Ale my chceme víc a proto věříme, že rok 2014 bude ještě více úspěšný a že se nám v něm povede dostat diváky do hlediště ve větším počtu než v uplynulém roce. Budeme pro to dělat vše…

Zároveň dovolte, abychom poděkovali za přízeň všem sponzorům, partnerům a fanouškům. Velké poděkování patří také všem trenérům, hráčům, členům realizačních týmů, ale také rodičům mladých hráčů.

Do nového roku vám všem přejeme mnoho úspěchů, jak ve sportovním životě, tak v osobním životě. Těšíme se na spolupráci v roce 2014. Váš Baník.


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner