Dva góly jsem dal naposledy v dorostu, přiznává Petr Knakal

 
Dva góly jsem dal naposledy v dorostu, přiznává Petr Knakal
 
po 19.10., Petr Gono

S o k o l o v – Baník si v sobotu poradil s Jihlavou snadno 5:1. Petr Knakal, autor dvou branek, ale o jednoduchém utkání nemluvil. „I Když to tak vypadá, tak jednoduché to nebylo. Vysočina byl velice těžký soupeř,“ poznamenal na úvod.

Baníkovci chtěli v duelu s Jihlavou uspět na sto procent. Důvody byly dva. Přesněji dvě domácí porážky. Jedna se Zlínem a druhá s Hradcem Králové. „Poslední zápasy doma se nám vůbec nepovedly. Ze tří utkání jsme získali pouze jeden bod,“ začal se Knakal ohlížet za utkání a pokračoval: „O to větší jsme měli tentokrát odhodlání a touhu vyhrát.“

Svěřenci Stanislava Purkarta se rychle dostali do vedení a po celé utkání šli za vítězství. „Dali jsme první dvě branky ze standardních situací. To nás hodně uklidnilo. Sice jsme do poločasu inkasovali, ale o přestávce jsme si řekli, že na ně znovu vlétneme,“ přidal.

Tak jako v první dějství, tak i ve druhém, vstřelili baníkovci ze začátku gól. Branku ale sudí pro ofsajd neuznal „Znovu se nám povedlo ve druhé půlce dát rychlé branky. Tím jsme se uklidnili a dovedli utkání do vítězného konce,“ poznamenal Knakal.

Ke konci utkání to hosté otevřeli a začali se více tlačit dopředu. Na druhou stranu se otevírala okna v její obraně. „Tým, který prohrává, tak se snaží vyrovnat nebo celé utkání otočit ve svůj prospěch. Tím pádem je v obraně více místa pro naše útočníky a postranní hráče a to nám vyhovuje,“ přiznal autor dvou branek.

Petr Knakal hraje na postu stopera. Měl on v utkání hodně práce? Odpověděl snadno. „Ono se to nezdá, ale bylo to hodně náročné. Jihlava měla hodně standardních situací a my jsme museli chodit do soubojů. Zahráli jsme si opravdu do sytosti,“ pokračoval bezmála dvou metrový obránce.

Petr Knakal se svým jménem podepsal pod první dvě branky zápasu. „Pro to je malá senzace. První gól jsem dal po rozehrané standartce nebo rohu? Už ani nevím, po čem to bylo. Jarda Šmerda mi to posadil na hlavu a už to bylo jenom o tom, jestli trefím branku. U té druhé se mi míč šťastně odrazil od stehna. Zapadlo to za tyč. Pro mě to má velikou cenu, protože dva góly v jednom zápase jsem dal naposledy v dorostu,“ dodal.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Rozhovor s Petrem Knakalem
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner