Takový byl podzim žáků U14

 
Takový byl podzim žáků U14
 
ne 29.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - Podzimní boje v jednotlivých soutěžích, kterých se Baník účastní, jsou sice už několik týdnů minulostí, s blížícím se koncem roku však nebude na škodu přinést další hodnocení podzimního působení jednoho z baníkovských žákovských týmů - konkrétně žáci U14. Svoje slova nám poskytl trenér Petr Schneider, který mluvil o letní přípravě, průběhu podzimu i cílech do jarní části sezony.

O letní přípravě

Letní přípravu jsme začali 15.7. soustředěním ve Chvojkovském Mlýně, kde jsme měli k dispozici 22 hráčů do pole a tři brankáře. Bohužel tento týden byl jediný, kdy jsme se sešli téměř kompletní. Od té doby jsme se již kompletní nesešli - ať už ze zdravotních důvodů nebo dovolených. Hlavním cílem přípravy bylo zvládnutí přechodu z poloviny hřiště na velké. To není úplně jednoduché a přesvědčili jsme se o tom během sezóny.

O začátku sezony a průběhu podzimní části

Díky problémům, které nás potkaly během přípravy, jsme nevstoupili do sezóny připraveni dle naších představ. V prvním utkání jsme doma prohráli s Duklou, která byla jasně lepší a jen díky Fáčovi utkání neskončilo debaklem. V následujících čtyřech utkáních jsme již naše výkony zlepšili. V době, kdy jsme si mysleli, že se pomalu zvedáme, přišla ovšem další komplikace - nemoc Dolejšího a utkání na Kladně. V tomto utkání jsme inkasovali největší debakl podzimu. V následujícím utkání s FAŠV bylo poslední, kdy jsme nastoupili v tak nějak v optimální sestavě. V tomto utkání si přivodil zranění Dolejší a do sestavy se vrátil až v posledním utkání v Teplicích. Navíc nemoc a různá zranění postihla i další hráče a tak třeba do Ústí jsme jeli pouze s dvanácti hráči. Tyto problémy nás provázely až do konce podzimní části, proto jsme každý zápas lepili sestavu podle toho, kdo byl k dispozici.

I přes problémy jsme neměli špatné výsledky a utkáni dokázali zvládat. Je třeba uznat, že herně to nebylo z naší strany nic moc. K poslednímu zápasu do Teplic jsme odjížděli s vědomím, že když utkání zvládneme, přezimujeme na čtvrtém místě. Bohužel díky velkému množství individuálních chyb jsme utrpěli další debakl. Tato porážka nás odsunula na průběžné osmé místo po podzimní části se ziskem 22 bodů a při skóre 33:33.

O důvodech porážek a zimní přípravě a cílech na jaro

Když se podíváme na naše výsledky, vychází nám, že nezvládáme utkání proti prvním pěti týmům tabulky (Kladno, Most, Vyšehrad, Teplice, Dukla) z těchto zápasů máme 0 bodů a nelichotivé skóre 6:28. Je třeba si položit otázku: Čím to je? Jedním z důvodu může být, že tyto týmy mají jednoho nadstandardního hráče, který je schopen rozhodnout utkání. Ještě nejsme schopni tyto hráče správně pokrýt. V tomto směru doufám, že nám pomůže zimní příprava. V té se utkáme s kvalitními týmy z ligové skupiny A (Sparta, Viktorka Plzeň, České Budějovice, Bohemian 1905). Dalším důležitým faktorem bude, jestli kluci budou už konečně zdraví a budeme hrát tato těžká utkání v nejsilnějším složení. Hlavním cílem pro jarní část bude zatraktivnit naší hru a zlepšit se v utkáních s první pěticí.

Navíc o Krajském přeboru

Závěrem bych chtěl ještě dodat pár vět ke Krajskému přeboru starších žáků. Tato soutěž se přihlásila pro kluky, kteří nenastupují pravidelně k ligovým utkáním s cílem, aby měli pravidelnou herní zátěž. Tuto soutěž hrajeme společně s U15. V polovině soutěže musíme konstatovat, že výkony hráčů v soutěži jsou pro nás zklamáním. V utkáních se ukazuje, že pokud nenastoupí aspoň tři lepší hráči, kteří dají hře určitou kvalitu a dokážou se prosadit v soubojích jeden na jednoho, nejsme schopni přehrát ani průměrné týmy. Dalším problémem je, že tým je složen z hráčů, kteří spolu netrénují, a proto se stává naše hra chaotickou. Soutěž budeme chtít na jaře důstojně dohrát a zlepšit naše výkony. Po soutěži si provedeme vyhodnocení, jestli účast v krajském přeboru splnila naše očekávání a podle toho vyhodnotíme, zdali v ní i v sezóně 2014/2015 budeme pokračovat. ¨

Petr Schneider


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner