Podzimní hodnocení s Alešem Jindrou - díl druhý

 
Podzimní hodnocení s Alešem Jindrou - díl druhý
 
st 18.12., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Podzimní část deváté druholigové sezóny Baníku je minulostí. Fotbalisté ze západu Čech v ní obstáli solidně, přezimují na 7. místě. A protože se hráči A mužstva rozprchli na zasloužené dovolené, nastal čas pro hodnocení jejich podzimních výkonů. Oslovili jsme tedy hlavního trenéra Aleše Jindru a jeho odpovědi vám přineseme ve třech dílech. Ten druhý bude věnován podzimním zápasům a jednotlivým obdobím, které si Baník prošel.

První část rozhovoru čtěte zde

Pojďme nyní k samotným utkáním. Jak s odstupem času vidíte vstup do sezóny, kdy Baník prohrál do 6. kola jediný zápas?

Minimálně výsledkově byl náš vstup slušný. Na začátek jsme hráli s těžkým soupeřem ze Zlína a zvládli jsme ho velmi dobře i po herní stránce. Utkání v Třinci byl první moment, který nás rozhodil. Hodně přísné vyloučení Zbyňka Vondráčka a hodně sporné rozhodnutí už v 6. minutě. Celý tým v tomto utkání vypadal fakt dobře! Brzy jsme se ujali vedení a i přesto, že jsme to utkání vyhráli a ve velkém horku ubránili svůj náskok, tak jsme přišli o Zbyňdu, který nám citelně chyběl v tom dalším zápase proti Žižkovu. Hráli oba noví stopeři, kteří v závěru chybovali. Nebyli jsme, bohužel, ještě kompaktní. Z mého pohledu to byla daň za vyloučení v Třinci. První poločas byl na naše poměry vynikající, ale zase jsme dali jen jeden gól.

Poté následovalo utkání na půdě Českých Budějovic, kde jste senzačně zvítězili 3:0.

Bylo dobře, že jsme hned hráli těžké utkání v Budějovicích. Na takové zápasy se hráči dokážou připravit. Odehráli jsme tam velmi dobré utkání ze zabezpečené obrany, hrozili jsme z brejků. Milan Jurdík dal první gól, David Čada po přestávce hned druhý. Utkání mělo svou kvalitu a my jsme nakonec vyhráli rozdílem třídy.

Jenže po tomto zápase jsme v pohárovém utkání proti Karlovým Varům selhali a nakonec vypadli po penaltovém rozstřelu. Zdá se, že pohár je pro Vás zakletý.

Do teď jsem to nepochopil a nemyslím si, že to někdy pochopím. Dali jsme brzký gól, ale pak nevím, co se stalo. Velké zklamání pro mě bylo, když jsem viděl, jak se někteří hráči bojí jít na penaltový rozstřel. Zanechalo to v nás stopy a opět nás to rozhodilo do dalšího období.

Další utkání jste odehráli doma s Varnsdorfem a proti silnému soupeři jste uspěli. Nevypadalo to tedy, že by pohárový neúspěch zanechal na Baníku stopy.

Ještě jsme toto utkání s vypětím všech sil zvládli. Také nám pomohlo soupeřovo vyloučení. Věděl jsem, že Varnsdorf hraje výborně, a je potřeba přiznat, že nás normálně přehrával jako málokdo. Fotbal je ale nevyzpytatelný a my jsme nakonec vyhráli 1:0.

Následovala však série tří porážek v řadě a to nebývá na sokolovské poměry příliš zvykem. Kde hledat důvody této nelichotivé šňůry?

Už jsme mluvili o tom nepovedeném poháru v Karlových Varech. Ale ono se to postupně nabaluje. K tomu nulovému bodovému zisku potom přímo úměrou odpovídá i menší sebedůvěra hráčů. Často to bývá tak, že hraješ dobře, máš šance, jsi lepší než soupeř, a končí to tím, že jsi tragickej a prohraješ. Takhle přesně vypadala i ta série porážek. Příčina byla jednoznačná, z našich šancí jsme nedávali góly. A pro nás je první gól vždy klíčový. Ten jsme v Táborsku nedali a Strnad nás potrestal. Stejný scénář se opakoval i v Hradci, kde už jsme nevydrželi hrát dobře tak dlouho. Soupeř se ve 33. minutě dostal poprvé do vápna a hned z toho byla penalta. A vše vyvrcholilo doma s Ústím, kdy nám chyběl vyloučený Vrtělka. Začali jsme chaoticky, hráli jsme chaoticky a zápas jsme zakončili také chaoticky. Jsem přesvědčen o tom, že kdybychom v Táborsku nějaké góly dali, tak to vypadalo jinak.

V druhé polovině podzimu, která čítala osm utkání, jste v sedmi z nich neprohráli. Dokázali jste se tedy zvednout, prokázali svou kvalitu a tabulkou se vyšplhali až ke zmiňovanému 7. místu a 25 bodům.

Stojím si za tím, že tohle mužstvo má charakter a v těžkých chvílích se dokáže semknout. A já si toho vážím. Zatím se vždy zvedlo a povedlo se to i nyní. Po třech porážkách v řadě byla potřeba zabrat. Vzal jsem hráče do lesa na houby, společně jsme si to vyříkali a jeli do Frýdku-Místku. Tam na nás čekalo tři tisíce diváků a pro některé hráče nebylo jednoduché se s tou atmosférou vyrovnat. Prohrávali jsme, ale Rosťa Šamánek vstřelil důležitý gól. Tím jsme se jakoby restartovali. Opět jsme se z krize dokázali vyhrabat.

Pokračování rozhovoru ve čtvrtek...


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner