Podzimní hodnocení s Alešem Jindrou - díl první

 
Podzimní hodnocení s Alešem Jindrou - díl první
 
út 17.12., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Podzimní část deváté druholigové sezóny Baníku je minulostí. Fotbalisté ze západu Čech v ní obstáli solidně, přezimují na 7. místě. A protože se hráči A mužstva rozprchli na zasloužené dovolené, nastal čas pro hodnocení jejich podzimních výkonů. Oslovili jsme tedy hlavního trenéra Aleše Jindru a jeho odpovědi vám přineseme ve třech dílech. Ten první bude věnovaný letním posilám a podzimnímu umístění Baníku.

Aleši, po podzimní části Fotbalové národní ligy patří Vašemu mužstvu 7. příčka se ziskem 25 bodů. Jak se Baníku povedlo z tohoto pohledu naplnit předsezónní cíle?

Musím říct, že klubem obecně stanovený cíl byl hrát v horní polovině tabulky. Co se týče bodového zisku, ten byl vedením kvitován vcelku pozitivně. Nicméně já osobně mám vyšší ambice už jenom proto, co jsme dokázali v minulých sezónách. Z tohoto titulu jsme se chtěli pohybovat okolo třetího čtvrtého místa, a proto je pro mne to sedmé místo lehkým zklamáním. Bodový zisk není vůbec špatný, ale je ovlivněn jak naší špatnou produktivitou, tak i minimem remíz v celé soutěži. Když jsem tu působil prvně s Martinem Haškem, stačilo 25 bodů na poměrně komfortní 5. místo.

V letní přestávce jste toužil po ofenzivním tvořivém záložníkovi a stoperovi, který by nahradil odcházejícího Jana Hoška. Do týmu přišli především David Kobylík a Standa Hofmann. Jak jste s účinkováním těchto fotbalistů spokojen?

Posílení těchto dvou pozic byla priorita jak pro mě, tak i pro vedení. Přivedli jsme na pozici podhrotového hráče Davida Kobylíka, což je kreativní a zkušený hráč, který dokáže dát finální přihrávku a bude naším lídrem. Dlouhodobě jsme usilovali o tento typ hráče a dříve jsme se pokoušeli například o Martykána z Ústí nad Labem. Není vůbec jednoduché tyto hráče na trhu sehnat. Nám se naskytla možnost získat Davida se vším všudy, tedy i s jeho problémy, horší fyzickou kondicí, nadváhou. I přesto jsme se ho rozhodli angažovat. Obecně to byl záměr dobrý, ale jeho přínos i výkonnost se podařilo naplnit pouze částečně. Důležitým faktem je, že vstřelil pouze jednu branku. Na druhou stranu připravil relativně hodně gólových šancí.

Můžete rozvést, proč Davidův přínos byl pouze částečný a nepodařilo se jej naplnit dle očekávání?

To vyplynulo z toho, že jsme zažili určitý propad výkonnosti útočníka a krajních záložníků. To znamená, že zhodnocení Davidovy práce a jeho kreativity nebylo. Z hlediska herní kvality jsme sehráli výborné utkání v Táborsku, podal dobrý výkon proti Hradci Králové, ale nevstřelili jsme branku, a proto tento hráč nemůže být doceněný. To se stávalo často. Markantním příkladem je domácí zápas se Žižkovem, kdy dvakrát poslal Milana Jurdíka do samostatného nájezdu, ale gól z toho nepadl. Pokud jsme byli jako mužstvo kompletní, tak se síla mužstva zvedla a fotbalově jsme tato mužstva přehráli.

Druhým hráčem, který se prosadil do základní sestavy, je Standa Hofmann. Co říci k jeho podzimním výkonům?

Přicházel po Honzovi Hoškovi, kterého měl nahradit, což byla sama o sobě těžká úloha. Standa se k laťce, kterou Honza Hošek nasadil, přiblížil. Začátek měl rozpačitý. Ale je potřeba předeslat, že neměl tolik odehráno. Ve Slovácku si příliš nekopl, takže odehrál vlastně jen rok nebo rok a půl v Mostě. Z tohoto pohledu obstál a splnil svou roli. Byl spolehlivým členem naší defenzívy a jeho forma se ustálila a držela se na poměrně vysoké úrovni až do konce podzimu.

A jako bonus vstřelil tři branky.

Přesně tak. Je potřeba říct, že jedna byla z penalty, jedna z dorážky. Vidím však jeho velký prostor pro zlepšení v zakončení po standardních situacích. Ale samozřejmě gólový bonus od Standy je při naší bilanci velmi cenný.

Pokračování rozhovoru ve středu...


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner