Jakub Blažek: Byl to jeden z našich lepších podzimů

 
Jakub Blažek: Byl to jeden z našich lepších podzimů
 
ne 15.12., Jan Kašpar

S o k o l o v – Jako již tradičně patřil v uplynulé podzimní část aktuální ročníku FNL mezi základní stavební kameny týmu Aleše Jindry. Nevynechal jediný soutěžní zápas a období zimní přestávky, respektive zasloužené dovolené, kterou si A-tým právě užívá, se věnuje vysokoškolským studiím. Řeč je o krajním obránci Baníku, Jakubovi Blažkovi. Jakuba jsme krátce zpovídalo na několik málo otázek ohledně ligy, zimní přípravy, ale také blížících se vánočních svátků.

Podzimní sezona už před několika týdny skončila, jak byste ji ale zpětně zhodnotil?

Vstup do sezony jsme měli velmi dobrý. Z pěti utkání jsme získali 12 bodů a drželi jsme se v horních patrech tabulky. Bohužel přišel útlum a v dalších třech utkání jsme vyšli bodově naprázdno. Když jsme se z toho dostali a navázali na předchozí sérii, přišel výprask od Vltavína. Nakonec jsme se doma loučili pouze remízou s Třincem. Je škoda, že jsme nedokázali bodovat v těchto dvou zápasech s Třincem a Vltavínem. Pocity jsou smíšené, ale získali jsme 25 bodů a jsme stále v kontaktu s týmy z horní příček tabulky.

Na podzim jste na hřiště vyběhl v každém zápase. Z Vaší strany tedy asi vládne spokojenost?

Jsem rád, že jsem nastoupil v každém zápase a vyhnula se mi zranění, ale to je asi vše. Bohužel spokojenost u mě moc nepřevládá. Je to hlavně z důvodu kolísání výkonnosti. Lepší výkony se střídaly s těmi horšími a na tom musím zapracovat.

Po první polovině sezony jste sedmí, byl to tedy jeden z horších nebo naopak lepších podzimů, které jste na Baníku zažil?

Určitě je to jeden z těch lepších podzimů, který jsem tu zažil.

Zimní příprava startuje pár dní po novém roce – jak se na těžkou část sezony „těšíte“?

Nu už se těším, až skončí (smích). Trenér nás už upozornil , ať si připravíme běžky, takže to bude jediná část přípravy, na kterou se budu těšit.

Po půlroce v tréninku a cyklu soutěžních zápasů si zasloužené volno určitě užíváte…

Spíš si užívám studia (smích). Za toho půl roku vždycky ve škole hodně přibude a já doháním, co se dá. Ale jsou to ty příjemnější věci, takže si nestěžuji a volna si samozřejmě užívám.

Jak trávíté volno, které máte k dispozici v mezidobí?

Přítelkyně, škola, futsal, hory, no a sem tam zvednu nějakou tu činku.

Blíží se Vánoce, a tak se nabízí otázka, co byste si přál pod stromeček?

Mám rád překvapení. Takže klasika ponožky, svetr se sobíky a tak dále…(směje se).

Co byste popřál fanouškům do následujících dvanácti měsíců?

Fanouškům přeji do nového roku hodně štěstí, zdraví a plno radosti.

To přeji i já Vám a děkuji za rozhovor.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner