Baníkovci začnou se zimní přípravou 13. ledna

 
Baníkovci začnou se zimní přípravou 13. ledna
 
út 3.12., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Ještě čtrnáct dní a fotbalisté Baníku nastoupí na téměř měsíc dlouhou dovolenou. Poslední dva týdny si baníkovci zpestří utkáním proti fanklubu a od 16. prosince budou sbírat síly na start zimní přípravy, která začíná v pondělí 13. ledna. Její model bude podobný jako v minulé sezóně. Více o této části letošního ročníku s Alešem Jindrou, trenérem Baníku.

Aleši, kdy Baníku začíná zimní příprava a zvolil jste stejný model jako v loňské sezóně?

Začátek zimního přípravného období je naplánován na 13. ledna a samotná příprava by měla trvat šest až sedm týdnů, což je optimální délka. Samozřejmě je snadné začít dříve, náplň se vždycky najde. Není nic snažšího než v okolí vytyčit bežecké tratě. Ale důležitým aspektem je psychika, kdy vycházím z vlastní zkušenosti. V době, kdy jsem hrával druhou ligu a došlo k odložení prvního jarního kola, si přesně vybavuji pocit a stav psychické únavy, která po deseti přípravných zápasech a trénování na sněhu prostě nastala. Tohle nechci připustit, protože se to ohromně projeví i na konci sezóny. Částečně jsme si to vyzkoušeli i vloni, kdy byl první zápas přeložen. Tehdy jsme začínali 9. ledna a spousta lidí na mě koukala nedůvěřivě.

Mohl byste tedy průběh přípravy více přiblížit?

První měsíc bude zaměřen na kondici a vyvrcholí 26. ledna odjezdem na soustředění, které tentokrát absolvujeme v hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních. Tady bychom měli mít nespecifickou část přípravy. Snad napadne dostatek sněhu a budeme moct vyrazit na běžky. Ten model bych chtěl zachovat v podobné formě jako v loňské sezóně. Po návratu ze soustředění začneme pomalu přecházet na herní část, na řadu přijdou přípravné zápasy. Zpočátku bude velká únava, takže nejdříve budeme hrát s lehčími soupeři. Postupně budeme naši hru ladit a vše směřovat k prvnímu jarnímu utkání na Viktorii Žižkov.

Rozpis přípravných utkání A mužstva:

sobota 25. ledna, 11:00, Sokolov – soupeř ještě není znám
čtvrtek 6. února, 17:00, Tachov – Sokolov
neděle 9. února, 11:00, Sokolov – Kunice
sobota 15. února, 11:00, Sokolov – Domažlice
středa 19. února, čas není ještě znám, Sokolov – Vltavín
sobota 22. února, 11:00, Most – Sokolov
sobota 1. března, čas není ještě znám, Sokolov - Chomutov

O změnách v přípravných zápasech, ale také o aktuálním dění v týmu vás budeme průběžně informovat.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner