Takový byl podzim žáků U15

 
Takový byl podzim žáků U15
 
po 2.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - Stejně jako skončil podzim výstavní skříni Baníku, druholigovému A-mužstvu, několikatýdenní volno si užívají i další chlouby sokolovského fotbalu. Náročnou podzimní část v nejvyšších soutěžích ve svých věkových kategoriích mají za sebou všechna žákovská družstva. Pojďme si v následujícím seriálu zrekapitulovat a krátce zhodnotit podzimní účinkování našich žáků v republikové konkurenci. V dnešním článku se podíváme, jak uplynulý půlrok vyšel tým U15. K hodnocení se uvolil trenér František Krejčí, kterému tímto děkujeme za jeho komentář.

Trenér František Krejčí hodnotí uplynulý podzim:

Letní přípravu jsme zahájili 15. července s 22 hráči a 3 brankáři. K týmu se nově připojili Filip Halapej (Nejdek), Adam Němec (1. FC Karlovy Vary), Petr Bufka (Habartov) a Vojtěch Ištok (Dolní Rychnov).

O letní přípravě

Příprava nám vyšla velmi dobře, všechny potřebné střípky pomyslné mozaiky do sebe krásně zapadaly a my jsme při objektivním zhodnocení věřili ve velmi slušný herní výkon a to hlavně týmový, který by byl ale podpořen i individuálními hráčskými schopnostmi některých hráčů. Také jsme věřili, že se svými výkony posuneme tabulkou nahoru a dostaneme se o trochu výše, než jak tomu bylo v kategorii U14.

O mistrovské soutěži

Start do soutěže nám vyšel, porazili jsme v úvodu pražskou Duklu, což se nám v soutěžním utkání nikdy předtím nepodařilo a navíc kluci soupeře neskutečným způsobem přehráli. Dlouho jsme pak byli v posici lídra naší skupiny žákovské ligy. Z té nás sesadili až hráči Kladna, poslední mistři v naší věkové kategorii. Ironií je, že jsme na Kladně předvedli skvělý výkon a prohráli zcela nezaslouženě. Naštěstí to s hráči nezamávalo a dále pokračovali ve velmi přesvědčivých výkonem. Vítězstvím na hřišti, do té doby neporaženého, Mostu jsme se pak opět vrátili na první místo a dalšími výsledky jsme nakonec tuto pozici potvrzovali a stali se podzimními mistry. Potvrzením výborné výkonnosti bylo i listopadové druhé místo v kvalifikaci halového mistrovství ČR.

Věřili jsme, že budeme silní v ofenzívě. Otázkou bylo, jak si povedeme v defenzívě. Skutečnost předčila očekávání. 93 nastřílených branek je zcela mimořádný počinek, v této činnosti jsme byli jasně nejlepší. Z hlediska defenzivy jsme se 14 inkasovanými brankami jen o jednu branku horší než Kladno, které bylo v této činnosti nejlepší.

Kde hledat příčiny tohoto „nečekaného“ úspěchu:

Mužstvu hodně pomohla zvýšená konkurence, hlavně „novici“ Filip Halapej a Adam Němec si svými výkony řekli o zařazení do elitní šestnáctky a v podstatě vždy, když byli na hřišti, byli pro tým velmi prospěšní. Povedl se nám vstup do soutěže, výkon navíc postupně strmě stoupal – nicméně nutno říci, že závěr soutěže nás přece jen zastihl v určitém útlumu, což mohlo být způsobeno i únavou. Velmi pozitivně jsem oceňoval i to, že jsem z týmu cítil celkovou soudržnost, kluci fungovali a pracovali jako tým.

Týmový výkon doznal výrazného posunu směrem dopředu, hráči pochopili nutnost změny přístupu, zvýšili důraz v osobních soubojích a hlavně také herní nasazení. Také díky těmto vlivům se celkově zvedla úroveň hry a kluci předváděli velmi pěkný kombinační fotbal, který nepostrádal postupnou přechodovou fázi a současně jsme byli nebezpeční při rychlých útočných kombinacích. Výrazně se posunula také taktická vyspělost. Nechci zde hodnotit jednotlivce, jejich individuální výkonnost jsme si rozebrali v kabině týmu.

Poděkování patří všem hráčům a členům realizačního týmu za odvedenou práci v podzimní části. Není to často, kdy jsem spokojen, ale tentokrát musím říci, že podzimní část mě v drtivé většině uspokojila. Na druhé straně podzimní úspěch nás zavazuje pro jarní část.

Před námi je zimní přípravné období a jarní část soutěže 2014

Trenér o tom, na co je třeba se zaměřit:

Je toho hodně. Víme kde nás „tlačí bota“ a kde musíme zabrat. Snad nás nebudou v zimní části provázet nemoci a zranění, jako tomu bylo vloni.

Na co se v zimní přípravě a v navazující jarní části můžeme těšit:

1. V zimní přípravě nás čeká spousta nesmírně zajímavých a atraktivních soupeřů.

2. Vítězstvím v podzimní části jsme si vybojovali právo účasti na jarním Premier Cupu, což je velmi prestižní turnaj, kterého se zúčastní 20 nejlépe umístěných týmu z Čech, Moravy a Slovenska.

3. Třešničkou na dortu je bezpochyby možnost poprat se o vítězství v naší skupině žákovské ligy a zahrát si její finále. Dostali jsme se mezi nejužší špičku, tak proč se o to nepokusit. Jsme v poločase, vyrovnanost prvních šesti mužstev dává tušit velký boj o první místo. Důležité je, že u toho budeme.

Myslím, že se máme na co těšit. Cílem je, abychom poslední rok v žákovské kategorii úspěšně zvládli a užili si to. Každá kategorie U15 je výstavní skříní žákovské kategorie Baníku Sokolov a o to zodpovědněji musíme přistoupit k jarní části soutěže.

Trenér František Krejčí


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner