Jihlava je nám velmi podobná, přemítá kouč Purkart

 
Jihlava je nám velmi podobná, přemítá kouč Purkart
 
čt 15.10., Petr Gono

S o k o l o v - Dvanácté kolo druhé fotbalové ligy otevře o víkendu své brány. Fotbalisty Baníku Sokolov se představí na vlastní půdě a čeká je soupeř z Vysočiny. Do Sokolova přijede šestý celek tabulky FC Vysočina Jihlava.

Jihlava má znovu, jako v minulém roce, postupové ambice. V posledních dvou zápasech posílil tým z horácké metropole bosenský útočník Mešanovič. Tento forvard se prezentoval ve dvou utkáních hned čtyřmi brankami.

Jihlava si zakládá především na útoku a to by pro Baník přeci jen mohlo být přijatelnější než defenzivně hrající Zlín. „Nebudou tak bránit, jako Zlín nebo Hradec Králové. Hrají něco jiného než tyto dva celky,“ odhaduje kouč Purkart a přidává: „Myslím si, že uvidíme daleko útočnější zápas než tomu bylo v posledních dvou případech.“

Trenér Purkart si o soupeři myslí, že je velice podobný mužstvu, které má on sám k dispozici. „Jihlava nám je hodně podobná. Hraje a prezentuje se i podobnou kombinační hrou,“ pokračuje sokolovský lodivod.

Rozhodne se na hřišti, ale co a kdo to bude? „Je toho hodně. Může to být jedna branka, náhodný gól, aktuální forma a nebo jedna chyba, které se může stát komukoliv,“ odhaduje kouč Sokolova.

Další otazník visí nad stavem hrací plochy. Začalo sněžit, mrzne a do toho ještě prší. „Zatím drží. Nebojím se říci, že je i ve velmi dobrém stavu,“ přidává trenér Purkart.

Trenéři se budou muset obejít bez vyloučeného Čady a také nemocného Habaie. Další hráči by ale měli být k dispozici. „Dvakrát se nám to doma nepovedlo. V sobotu uděláme všechno, abychom příznivce Baníku konečně potěšili třemi body,“ láká do ochozů diváky.

Každé mužstvo má své slabiny. Celek z Horácka není výjimkou. „Na soupeře jsme se samozřejmě důkladně připravovali,“ dodává.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner