Pozvánka na souboj juniorek: Sokolov - Most

 
Pozvánka na souboj juniorek: Sokolov - Most
 
so 17.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Zvítězit po šesti kolech, odpoutat se od chvostu tabulky a vylepšit si reputaci z posledního utkání na Admiře. To jsou cíle sokolovské juniorky. Soupeř však nebude z kategorie jednoduchých. V neděli 18.10. totiž proti Baníku nastoupí na sokolovském stadionu rezerva Mostu. Utkání začíná v 15.30 hodin a soupisky by měly na obou stranách zkvalitnit druholigové posily.

Mosteckému béčku patří v letošní divizi zatím sedmá pozice. Severočeská juniorka v pěti zápasech vyhrála a pětkrát také odešla poražena s celkovým skóre 16:17. V posledních dvou utkáních Most dvakrát prohrál. Nejprve podlehl Kladnu B 2:1 a v minulém kole doma Čelákovicím 0:2. Sokolovská juniorka zaujímá po deseti kolech nepříliš lichotivou třináctou příčku s deseti body a záporným skórem 12:19. V posledním zápase prohráli svěřenci Jiřího Dreiseitla na hřišti Admiry Praha 3:0.

Kádr mosteckého béčka je tvořen především mladými hráči do 21 let, které doplňují pendleři z A-týmu. V posledním kole nastoupili v rezervě například Bělorus Hrechishka, Brazilec Diego či Francouz Surville. Jelikož mostecké áčko hrálo svůj zápas na Dukle již v pátek, dá se očekávat, že v zápase proti sokolovské juniorce pomůžou někteří hráči z A-týmu. Diváci, kteří v neděli zavítají na Baník, tak budou mít pravděpodobně možnost sledovat některé zahraniční hráče.

Pendlery z A-týmu bude chtít využít i Jiří Dreiseitl. Vzhledem k tomu, že A-tým svůj zápas hrál tuto sobotu, možnost se mu po několika kolech konečně naskytne. Start druholigových hráčů však závisí také na jejich zdravotním stavu.

Sokolovské juniorce se v poslední době moc nedaří. Z posledních šesti zápasů si připsala pouhé tři body za tři remízy. V utkání s Mostem však neúspěšnou sérii budou chtít hráči prolomit a dají se čekat změny v sestavě. O místo v základní jedenáctce si v posledním utkání hlasitě řekl například záložník Tomáš Bereczký, který v létě do týmu přišel z dorostu. Jaká sestava nakonec vyběhne na trávník, je v tuto dobu však ještě ve hvězdách. Jedno je však jisté. Proti Sokolovu nastoupí silný protivník, kterému se sice daří spíše na domácím hřišti, ale svou hbitostí dokáže nadělat starosti komukoliv. V nedělním odpoledni se tak bude zcela jistě na co dívat.

Poslední zápasy: Admira Praha – Sokolov B 3:0, Most B – Čelákovice 0:2

Sestavy z posledního kola:
Sokolov B: Dvořák - Nápravník, Hucl, Duben, Vašata - Kratochvíl, Bastl (46. Bereczký), Pleva, Prchal - Komberec, Čertík.
Most B: Suvák – Procházka, Hrechishka, Bohata, Červenka – Lesniak, Melichar, Diego (78. Nguyen), Rollinger – Surville, Urban. Trenér: Štefko.

Utkání se hraje v neděli 18.10. od 15.30 hodin.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner