V sobotu se Baník střetne doma s Jihlavou

 
V sobotu se Baník střetne doma s Jihlavou
 
pá 16.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Podaří se protrhnout Baníku sérii ztrát na domácím hřišti? Dokáže Baník po dvou zápasech vstřelit branku? Bude utkání soubojem útoků nebo obran? Dokáže Jihlava odčinit jarní výprask v Sokolově? Odpovědi na tyto otázky dostanete, pokud se v sobotním dopoledni dostavíte na sokolovský stadion, kde se v utkání 12. kola II. ligy střetne FK Baník Sokolov a FC Vysočina Jihlava.

FC Vysočina je zcela jistě atraktivním protivníkem. Jedná se o již tradičního účastníka II. ligy, který si v sezoně 2005/2006 zahrál i nejvyšší soutěž. Tato sezona je zapsána v kronice jihlavského klubu jako historický úspěch. Ačkoliv se Jihlava v nejvyšší soutěži neudržela, zanechala sympatický dojem. Kousek od postupu byla Vysočina i v loňském ročníku. Šance na první ligu však rázně utnul Baník Sokolov, který smetl Jihlavu výsledkem 5:0, když o svém vítězství rozhodl už v prvních deseti minutách.

Sokolovské mužstvo se v letošním ročníku moc nezměnilo, Jihlava však prošla velkými změnami. Po sezoně odešli výrazné osobnosti, které však nahradili taktéž kvalitní hráči. V létě 2009 kabinu Vysočiny opustili např. dlouholetý střelec týmu Petr Faldyna, zkušený obránce Pavel Mareš, hostující Jan Štorhanzl (nyní nejlepší střelec Bohemians 1905), Michal Vepřek či brankář Jan Vojáček. Klub naopak posílil o výborné fotbalisty jakými jsou Peter Krutý nebo David Korčián (oba z HFK Olomouc). V Jihlavě jsou pak na hostování např. Jiří Šisler z Bohemians 1905, Jan Penc z Příbrami nebo Jan Gruber z Českých Budějovic. V brance dostává příležitost Václav Winter z FC Bohemians Praha, kterého v posledním kole vystřídal Marcel Krajíček.

Posledním novým hráčem v dresu Jihlavy je Muris Mešanovič, který přišel na hostování z Jablonce. Tento teprve devatenáctiletý útočník sehrál za Jihlavu pouze dvě utkání, avšak i to stačilo, aby se talentovaný hráč dostal do čela střelců Vysočiny. Čtyři branky, stejně jako mladý Bosňan, má svém kontě i Peter Krutý. Záložník, jenž před sezonou přišel z HFK Olomouc, má za sebou i krátkou epizodu v dresu Baníku Sokolov. Při odkupu práv na druhou ligu se s částí kádru Pardubic stěhoval na západ Čech i tento hráč. Před začátkem první druholigové sezony však Peter z osobních důvodu odešel do HFK Olomouc, aby byl blíže svému domovu. Dalším hráčem, který v Sokolově působil a zanechal velmi dobrý dojem, je Jiří Gába. V sezoně 2006/2007 nastupoval na pozici defenzivního záložníka, odehrál 18 utkání a pětkrát skóroval.

Jihlavě v letošním ročníku patří ročníku šestá pozice se 17 body. Chloubou týmu je jistě ofenziva. Vysočina dokázala prozatím nastřílet 20 gólů, což je nejvíce z celé druhé ligy. Naopak 16 inkasovaných gólů řadí jihlavskou defenzívu mezi horší týmy. Sokolov drží po jedenácti kolech čtvrtou příčku s 19 body a skóre 15:8. Naposledy se soupeři střetli 23.5.2009, Sokolov po gólech Jirouše, Čady, Podrazkého, Javorského, Pilaře zvítězil doma 5:0 a připsal si ve vzájemných utkáních první výhru. V historii druhé ligy se Baník s Vysočinou potkal šestkrát, jednou vyhrál Sokolov, dvakrát Jihlava a třikrát se protivníci rozešli smírně. Skóre díky poslednímu zápasu hovoří ale pro Baník – 8:5.

Baníku bude chybět David Čada, který obdržel v Hlučíně červenou kartu po dvou žlutých. Otázkou zůstává, zdali se po zdravotní stránce dají dohromady někteří hráči, kteří v Hlučíně chyběli. Jihlavě žádný hráč z důvodu karetního trestu chybět nebude. Vysočina má svých řadách spoustu kvalitních a zkušených hráčů, proto by se v sobotu mohl odehrát zajímavý zápas. Utkání začíná v 10.15 hodin.

Vzájemná utkání:
Sokolov – Jihlava 1:1, 0:0, 5:0; Jihlava – Sokolov 2:2, 1:0, 1:0.

Sestava z posledního vzájemného utkání: (23.5.2009 Sokolov – Jihlava 5:0)
Baník Sokolov: Ilizi – Kaplan, Knakal, Hrabáč, Čupr – Podrazký (85. Hanzlík), Pilař, Čada, Vaněček (78. Habai) – Jirouš (69. Javorský), Duchnič.
Vysočina Jihlava: Vojáček – Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek – Štohanzl, Urban (57. Lovětínský), Vyskočil (21. Gába), Karlík – Faldyna (46. Simr), Vydra.

Sestavy z posledního kola: (Hlučín – Sokolov 0:0; Jihlava – Sparta Praha B 3:2)
Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček (Kaplan) - Duchnič (75. Javorský), Dejmek (64. Nádeníček).
Vysočina Jihlava: Krajíček - Gabriel (79. Tlustý), Penc, M. Kadlec, Caha - Veselý (38. Vydra), Gába, Gruber, Krutý - Tecl, Mešanovic (70. Karlík).


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner