Purkart: I v deseti jsme byli nebezpeční

út 13.10., Petr Gono, Antonín Reis

S o k o l o v - Do slezského Hlučína se o víkendu vydali hráči Baníku Sokolov. V rodišti fotbalové osobnosti Wernera Ličky podali solidní výkon a za remízu 0:0 si odvezli jeden bod.

Očekávala se urputná fotbalová bitva. Domácímu klubu se v letošní sezoně moc nedaří. V tabulce je Hlučín na předposledním místě.

V utkání s Baníkem potřebovali domácí bodovat naplno, aby se přiblížili ostatním celkům ve středu tabulky. Naopak Sokolovu se prozatím daří více na hřištích soupeřů, kde zatím neznají slovo "porážka".

„Neodehráli jsme špatné utkání. Hlučín předvedl to, co jsme očekávali, fotbal s nasazením a maximální bojovností,“ začal se ohlížet za nedělním zápasem trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart.

Domácí byli v úvodu aktivnější. V první čtvrthodince dělalo jejich nasazení hostům nemalé problémy, ale vážněji Zachardu neohrozili. Svěřenci Stanislava Purkarta se na hřišti rozkoukali a od 15. minuty byli domácím vyrovnaným soupeřem. „Získali jsme znovu půdu pod nohama a začali hrát svoji kombinační hru po zemi, kterou se prezentujeme celý podzim,“ pokračuje Stanislav Purkart v hodnocení zápasu.

Jeho svěřenci byli nebezpečnějším týmem na hřišti. Vypracovali si několik brankových příležitostí. Do stoprocentní tutovky se dostal Robin Dejmek. Tomu naservíroval do domácí šestnáctky po pěkném vlastním uvolnění míč Oleg Duchnič, ale sokolovského útočníka zradilo zakončení.

Hráči Baníku působili i v dalším průběhu nebezpečněji než mužstvo Hlučína, ale branku se jim stále vstřelit nedařilo. Naopak od 75. minuty dohrávali oslabeni o vyloučeného Čadu, který se odporoučel do šaten po druhé žluté kartě.

Přestože Sokolovští dohrávali utkání pod určitým tlakem, hráči nebyli pasivní a dál vyráželi do brejků. „To zřejmě rozhodlo o našem bodovém zisku, soupeře jsme i v deseti stále zlobili, domácí museli být stále ve střehu,“ pokračoval Purkart.

Hosté mohli jít právě z jednoho takového brejku dokonce do vedení. Sám na branku šel Bohouš Nádeníček, ale svou obrovskou příležitost neproměnil. Závěr zápasu baníkovci odehráli dobře takticky. S cílem cílem nedovolit domácím vstřelit branku. To se sokolovským hráčům nakonec podařilo. Baník tak i popáté na hřišti soupeře bodoval. „Samozřejmě jsme rádi, ale víc by nás těšila podobná série na doma. Jsou to stejné zápasy, ale s tím rozdílem, že na hřišti soupeře vydržíme se svojí hrou 90. minut, a pokud se nám podaří vstřelit branku, tak vyhrajeme. V domácím prostředí ale začneme být kolem 70. minuty netrpěliví," připouští Purkart a pokračuje: "Pod tíhou toho, že hrajeme doma a musíme vyhrát, otevřeme trošku obranu a soupeř to trestá,“ dodává.