Představení promoteamu FK Baník

 
Představení promoteamu FK Baník
 
st 14.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Druholigová utkání Baníku Sokolov nejsou jen fotbalisté na trávníku. Jsou to také lidé, kteří sice při zápasech nehrají v hlavní roli, ale pro Baník Sokolov jsou neméně důležití. Jednou skupinou, která se snaží, aby se diváci bavili nejen fotbale, je promoteam. Pro představení práce této formace jsme vyzpovídali Dášu Zajíčkovou, která je v promoteamu od samého začátku.

Kolik vás celkem je v promoteamu?
Šest holek a dva kluci.

Můžeš promoteam stručně představit? Jména, jestli studujete, záliby?
Takže, když to vezmu podle jmen: Dáša, Petra, Veronika, Iveta, Karolína, Lucie, Tomáš a Marek. Většina z nás studuje na vysoké škole, jedna na střední a jedna na základní. Jsme všichni ze Sokolova a největší koníček je pro nás samozřejmě práce na Baníku (usmívá se).

Jak jste s k práci v promoteamu dostali?
Oslovil nás Honza Picka, tenkrát jsme byli ještě v jiné sestavě a ještě bez kluků. A začali jsme s působením druhé ligy v Sokolově, takže už je to celkem dlouho.

Kdo vás z Baníku úkoluje?
Na starost nás má Jarka Krausová, ale spolupracujeme také s Romanem Mackem a Honzou Pickou.

Máte ve svém středu někoho, kdo je určen jako vedoucí skupiny?
Něco jako vedoucí jsem já. Ale probíhá to tak, že ráno rozdělím práci, která je pro každého týden co týden stejná, takže nějaké šéfování tady není třeba. Já se třeba jen občas sejdu s Honzou Pickou nebo s Romanem Mackem a řešíme nějaké detaily, třeba před začátkem sezony, jako kdo bude chodit a jak by to mělo celé při zápasech probíhat. Ale myslím si, že jsme už sehrané, takže to žádného komandéra nepotřebuje.

Jaká jste v promoteamu parta?
Občas si trháme vlasy, ale jinak to vcelku jde. (směje se)

Schází se promoteam i mimo Baník?
Většina jsme spolu chodila na gympl, takže se známe opravdu hodně dlouho a myslím, že konkrétně já si bez holek neumím představit svůj život. Takže se scházíme pořád! (usmívá se)

Baví vás práce v promoteamu?
Tak my to opravdu děláme hodně dlouho, takže už jsme zvyklé, vžité, nemáme s ničím starosti, takže můžu říct, že nás to baví. Rozhodně to nebereme vyloženě jako PRÁCI, kam se člověku občas opravdu nechce vstávat.

Kolik lidí za zápas tak přibližně oslovíte?
Když má některá na starost ženskou nebo dětskou soutěž, tak se opravdu snažíme oslovit každou ženu a každé dítě. A často musíme rozdat nějaké reklamní letáky, plakáty, rozpisy, ty se také snažíme rozdat všechny. Takže nejde přesně říct kolik. Snažíme se oslovit všechny, i když víme, že nemůžeme vyhovět všem.

Setkáváte se i s negativními ohlasy?
Jasně. Ale naštěstí ne tak často, spíš jsou ti chlapi občas nepříjemní, ale my si z toho hlavu neděláme.

Potěšil vás naopak někdo?
Určitě. Spolužák na střední nám říkal, že jeho děda vyprávěl o nějakých pěkných kočkách na fotbale. (směje se)

Nějaká vtipná situace/trapas?
Trapas jsou naše bundy!!! (směje se)

Co zájemci z řad fanoušků? Jsou nějací? Jsou dotěrní?
Mohli by (směje se). Já osobně si myslím, že si nás nikdo nevšímá (směje se). A někteří by mohli ... (usmívá se).

Sleduje promoteam vůbec fotbalová utkání?
Teď popravdě: já ani někdy nevím s kým hrajeme, příjdu domu a táta akorát nadává, že jsem neschopná. (směje se) Ale jo, fotbal také sledujeme a fandíme Sokolovu.

Je vám nějaký hráč sympatický?
Jo, teď se nám naposled líbil Igor Hrabáč (směje se) a ten minulý brankář, jinak se v nich moc nevyznáme. Dřív jsme je měli tak nějak perfektně omrknutý, některé jsme s holkama znaly a teď se po nich v Sokolově nějak slehla zem, kromě fotbalu je nikde nepotkáš (usmívá se).

Jak se vám ženám líbí nové sokolovské dresy?
Já musím, upřímně, říct, že se povedly, jsou veselé, výrazné a na fotbalistech vypadají dobře.

Jak se vám osobně líbí ceny co dostávají soutěžící?
Jsou bezvadný, hlavně ty věci od adidasu, vysoká hotovost na poločasové soutěži, poukázky do Forte, Parkhotelu. Prostě ty ceny určitě stojí za chvilku, kdy nám žena nebo dítě vyplní anketní lístek.

Jak se vám osobně líbí předměty ve fanshopu?
Podle mě se za ty tři roky určitě hodně fanshop obohatil, má zajímavý sortiment pro každého, hlavně kartičky hráčů jsou nejlepší (usmívá se).

Máte nějaké připomínky k pracovnímu oblečení promoteamu?
Oblečení je super, až na ty zmiňované bundy, které jsou slabé, tak akorát na léto a nezahřejí nás v zimě. A já v nich vypadám jako tučňák! (směje se). Takže chtělo by to zimní bundy...

Máte nějaký nápad - zlepšovák na soutěž?
Já myslím, že teď je to téměř dokonalé.

Co vzkázat fanouškům?
Určitě to, aby se nenechali odradit přicházející zimou a chodili fandit dál. Aby se aktivně zúčastnili všech soutěží, protože jsou tu přece pro ně! Hlavně vylosovaní na poločasovou soutěž, kdy se stane, že někdo nedorazí. Bude to zábava, mají podporu dvou slečen z promoteamu a ještě si domů odnesou opravdu super výhry.

Děkuji, Dášo, za rozhovor


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner