Pozvánka: Baník čeká souboj s trápícím se Hlučínem

 
Pozvánka: Baník čeká souboj s trápícím se Hlučínem
 
so 10.10., Jan Kašpar

S o k o l o v / H l u č í n - Již v neděli 11. října se představí sokolovský Baník na hřišti FC Hlučína. Do zápasu pujdou sokolovšťí jako favorité, na Moravě je však nečeká nic snadného. Hlučín se totiž právě zápasem se Sokolovem chce dostat na vlnu bodových zisků, Baník tak bude muset pro zisk tři bodů předvést kvalitní výkon. Pojďme si šance Baníku na tři body zhodnotit v této pozvánce.

V zítřejším podvečeru se Baník představí na hřišti staronového účastníka druhé ligy, týmu FC Hlučín. Západočeši pojedou na Moravu jako papíroví favorité. Baník se totiž se ziskem 18 bodů drží na čtvrté příčce druholigové tabulky, zatímco Hlučínu patří až patnácté místo se šesti body. O tom, kdo by si měl ze zápasu odnést tři body, je tedy předem více než jasno.

I aktuální forma Baníku na venkovních hřištích tomu nasvědčuje. Z posledních dvou venkovních zápasů totiž Baník vytěžil plných šest bodů. Nejprve si před čtyřmi týdny odvezl tři body z Julisky, kde porazil Duklu 3:0 a poté si svěřenci trenéra Purkarta připsali plný bodový zisk v Čáslavi, odkud jeli s vítězstvím 1:0. S formou na hřišti soupeře, zdá se, Baník žádné výraznější problémy nemá.

Na druhou stranu se sokolovským v posledních týdnech nedaří před domácími diváky. Na svém stadionu totiž utrpěli už dvě porážky za sebou, naposled sokolovský stadion vyloupili Ševci ze Zlína, kteří zde vyhráli 2:0. V tomto zápase se hráči Baníku nedokázali prosadit proti vysokým stoperům Zlína a po porážce museli přepustit třetí pozici právě Zlínu, který je nyní před Baníkem spolu s Hradcem a vedoucím Ústím nad Labem.

Baníku by do karet kromě dobré venkovní formy mohl nahrát ještě jeden fakt. A to ten, že pokud se chce Hlučín udržet v druhé lize i do příští sezony, musí se Sokolovem bezpodmínečně bodovat. Domácí by tak měli být pod větším psychickým tlakem než Baník. Toho si je také vědom šéf sokolovské lavičky, Stanislav Purkart: “Myslím, že je to pro ně taková chvíle, kdy se láme chleba. Podle mého se rozhoduje se o sezoně, jestli se dokážou zvednout a přiblížit se mužstvům ze středu tabulky nebo ne," soudí o svém soupeři trenér Purkart.

V sestavě Baníku pravděpodobně dojde k několika změnám, které si vynutí z nemalé části také zdravotní stav hráčů: „Rozhodneme se až v sobotu dopoledne, několik změn zřejmě uděláme,“ říká Purkart. Nechme se tedy například překvapit, zda-li se do brány vrátí po zranění Jiří Bertelman.

Nyní si přiblížíme aktuální formu moravskoslezského Hlučína. Ten si první a zatím jediné vítězství připsal ve 4. kole, kdy doma poměrně překvapivě zdolal Zlín. Jinak je to zatím ze strany Hlučína druholigové trápení a boj o záchranu. Z dosavadních deseti utkání odešel šestkrát poražen, body si připsal jen za tři remízy a již zmíněnou výhru nad Zlínem.

Co se týče posledního zápasu, ten sehrál Hlučín na půde lídra soutěže, Ústí nad Labem. V tomto utkání se s bodovým ziskem Hlučína příliš nepočítalo, což se také potvrdilo – domácí Ústí si totiž po hladkém průběhu připsalo tři body za výhru 2:0. Zatím poslední domácí utkání sehráli hlučínšťí s pražským Žižkovem. Pražané šli do zápasu s Hlučínem velmi zmotivovaní, na hřišti trápícího se nováčka totiž měli odčinit potupnou domácí porážku s Jihlavou 0:5. A domácí Hlučín to Žižkovu více než ulehčil.

V tomto utkání se totiž Hlučínu nedařilo držet střed hřiště a toho Žižkov beze zbytku využil a po klidném průběhu si odvezl pod žižkovský vysílač tři body. Co do výkonnosti a kvality hry by tak Baník mohl mít nad svým zítřejším soupeřem nemalou výhodu. Ani střelecký účet Hlučína není nijak oslnivý – za dosavadních deset zápasů se svěřenci trenéra Hajného trefili pouze pětkrát, díky čemuž si zatím drží nelichotivý titul nejhorší útok druhé ligy. Ovšem ani hra dozadu Hlučínu příliš nesvědčí. Zatím totiž inkasovali 16 branek – Hlučín tak má třetí nejhorší obranu.

Pokud se podíváme do historie vzájemných zápasů, vyznívá tato statistika lépe pro naše barvy: z dosavadních čtyř zápasů se třikrát radoval z vítězství Sokolov, Hučín s námi uhrál jediný bod za remízu v sezoně 2007/2008

Vzájemné zápasy Baníku a Hlučína v druhé lize:

Sezona 2006/2007:

Sokolov – Hlučín 2:1

Hlučín – Sokolov 0:2

Sezona 2007/2008:

Sokolov – Hlučín 1:0

Hlučín - Sokolov 0:0

Sestavy z minulého kola:

Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký, Čada, Pilař, Vaněček - Nádeníček, Dejmek

FC Hlučín: Kosmál – Kovář, Švrček, Drozd – Dohnálek, Bogdaň, Žižka, Dobeš, Sokol, Čelůstka – Honka

V minulé sezoně se týmy spolu nepotkaly, Hlučín se totiž musel po sestupu před dvěma lety probojovat zpět do druhé ligy. V neděli tak sokolovské hráče čeká těžký, ale bodově velmi nadějný zápas. Věřme tedy, že se Baníku podaří na Moravě zvítězit a na západ Čech si odvezou všechny tři body.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner