Stanislav Hofmann: Jsem rád, že jsem se dostal do top týmu 2.ligy

 
Stanislav Hofmann: Jsem rád, že jsem se dostal do top týmu 2.ligy
 
po 29.7., Tomáš Bouda

S o k o l o v – První zápas dopadl pro Baník velmi dobře. Domácí tým zvítězil a udržel i čisté konto. Na dobrém vstupu do sezony se podílel i Stanislav Hofmann, který je novou posilou Baníku. Stoper, jenž přišel do Sokolova z 1. FC Slovácka se dokonce v zápase i gólově prosadil. Radost z gólu však třiadvacetiletému obránci vzal pomezní rozhodčí, který po chvilce váhání odmával ofsajd. To nakonec domácího fotbalistu mrzet nemuselo a tak jsme po zápase spokojeného nováčka v dresu Baníku krátce vyzpovídali.

Vstup do sezony se povedl. Vyhráli jsme za tři body. Jak byste utkání se Zlínem zhodnotil?
Takhle jsme si to přáli. Vyhrát doma s těžkým soupeřem, abychom měli trošku pohodu. Myslím, že jsme dobře kombinovali. I když Zlín byl také dobře připraven. Byl to hezký zápas. Měli jsme ještě nějaké šance, oni také něco měli, takže divákům se to asi líbilo. A my jsme hlavně rádi, že jsme nedostali góla, udrželi čisté konto a doma vyhráli…

Těžkým protivníkem obou týmů bylo asi i úmorné vedro že?
To horko je strašný. Já lituji ty kluky v útoku nebo v záloze. My na stoperu se ještě tak nenaběháme, ale i tak to bylo těžký.

V utkání jste nejen byl součástí obrany, která udržela čisté konto, ale také jste vstřelil gól, který nakonec však nebyl uznán. Můžete nám popsat tuto situaci?
Pořádně nevím. Já jsem byl skoro na přední tyči a neviděl jsem za sebe. Stál jsem v ofsajdu a chtěl jsem si cuknout, aby to měli obránci těžší. Rozhodčí to zvedl po delší době. Nevím, je to těžké hodnotit. Ale i tak jsme dali dva góly a vyhráli, tak je to jedno.

V Baníku jste novou tváří. Prosím, představte se našim fanouškům a popište svoji dosavadní kariéru.
Já jsem v podstatě tři čtvrtiny kariéry strávil v Mostě, tam jsem odehrál čtyři sezony v druhé lize. Před rokem jsem přestoupil na Slovácko, kde jsem strávil jednu sezonu. Něco jsem tam sice odehrál, ale po přípravě jsem chtěl hlavně stabilně hrát. Do Slovácka přišla velká konkurence a tak jsem rád, že to vyšlo a dostal jsem se do top týmu druhé ligy a doufám, že budeme hrát o postup nebo aspoň někde nahoře. Máme nějaké ambice, takže jsem spokojený.

Jak jste říkal, něco jste odehrál proti Baníku za Most. Jak jste vnímal Sokolov jako soupeře?
My jsme se Sokolovem neměli nikdy dobrou bilanci. S Mostem jsme tady vyhráli snad jen jednou. Vždycky to byl těžký, fotbalový soupeř a nejezdili jsme sem rádi. Takže jsem moc rád, že jsem teď v tomhle dresu a zkusím si to z druhé strany. Dnes jsme to zvládli a potvrdili jsme, že máme silný mančaft.

V týmu jste krátce. Jaké jsou vaše prozatímní pocity z Baníku a jak se Vám v Sokolově líbí?
Jsem tady teprve nějaký týden, takže je složité hodnotit, ale parta je tady super, trenér také. Lidé jsou tady výborní, přijali mě do party skvěle. Nějaké kluky jsem i znal, takže to nebyl problém. Fotbalově si to bude teprve sedat, máme odehraný teprve první ostrý zápas. A já věřím, že to bude ještě lepší.

Měl byste nějaký vzkaz pro sokolovské fanoušky?
Dnes fandili výborně. Takže když v tom budou pokračovat, tak budeme jedině rádi. A určitě zase my budeme rádi, když jim budeme dělat radost na domácích zápasech. A když s námi vyjedou ven, tak určitě bude snazší vozit body z venku.

Stando, děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří
Také děkuji.

Stanislav Hofmann

nar. 17.06.1990

post: střední obránce
číslo dresu: 6

bývalé kluby: FK Baník Most, 1. FC Slovácko
Reprezentace: ČR U16, ČR U17, ČR U19, ČR U21
V české nejvyšší soutěži odehráno: 12 zápasů, 0 gólů


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner