Klíčovým momentem byl nájezd Malcharka, shodli se oba trenéři

 
Klíčovým momentem byl nájezd Malcharka, shodli se oba trenéři
 
po 29.7., Lukáš Švéda

Sokolov - Baníkovci vstoupili do sezóny vítězně, když přehráli silného soupeře ze Zlína. Ten měl lepší vstup do zápasu a mohl jít do vedení, jenže Jakub Dvořák Malcharkův nájezd skvěle zlikvidoval. Jak zlínský trenér Marek Kalivoda, tak i jeho sokolovský protějšek Aleš Jindra se shodli, že to byl rozhodující okamžik utkání. Fotbalisté Baníku poté dvakrát skórovali a připsali si první tři body v nové sezóně.

Marek Kalivoda, trenér Zlína, na tiskové konferenci po skončeném utkání 1. kola FNL: "Dnes se mi těžko hovoří, ale soupeři gratuluji k vítězství, protože utkání zvládl svou zkušeností po tom, co se ujal vedení. Pro nás to v takovém počasí pak už bylo složité. Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý, ale poté přišel rozhodující moment utkání a to byl neproměněný nájezd Malcharka na domácího gólmana, který nás vychytal. Následovaly tři dárečky v podobě ztrát ve středu hřiště, které soupeře dostaly do hry. Domácí dokázali skórovat díky své silné stránce, což je hra po křídlech. Pak už jsme to měli hodně těžké. Navíc jsme na začátku druhé půle dostali totožný gól, opět po centru ze strany. Když se k tomu přidalo vyloučení, stala se z toho neřešitelná situace a moc se s tím dělat nedalo. Přesto šance na snížení byly, ale soupeř to zkušeně zvládnul. Proti nám hrálo i to dnešní počasí, ale takový je fotbal a my musíme jít dál."

Sokolovský kouč Aleš Jindra po vítězném utkání: "Souhlasím s tím, že rozhodující okamžik nastal ve chvíli, kdy Kuba Dvořák chytil nájezd Malcharka, kdy jsme udělali chybu a hráči o něm nevěděli. Jednoznačně to byl klíčový moment zápasu. V prvním poločase jsme nepodali dobrý výkon. Očekával jsem, že budeme muset být trpěliví a až na ten gól a dvě střelecké příležitosti jsme si nevytvořili téměř nic. Těžko jsme se dostávali před branku soupeře a ten jeden gól v prvním poločase byl pro vývoj zápasu také klíčový. David Čada potvrdil svou ohromnou předvídavost a na zadní tyči se dostal k zakončení. O přestávce jsme si museli vyříkat určité věci a vstup do druhého poločasu jsme měli lepší. Samozřejmě velkou pomocí byl vstřelený druhý gól a bylo dané, že, pokud neuděláme hrubou chybu, o tři body bychom neměli přijít. Ještě tomu pomohla červená karta. Mrzí mě některé neproměněné šance a musím se podívat na třetí gól, který jsme dali ze standardní situace. To by se mi líbilo ještě víc, ale to už bych byl hodně neskromný, takže zůstaneme při zemi. Jsme hodně vděční, že jsme do další sezónu vstoupili úspěšně a věřím, že výkonnostně půjdeme ještě nahoru. "


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner