Splnili jsme cíl, řekl k postupu v poháru Aleš Jindra

 
Splnili jsme cíl, řekl k postupu v poháru Aleš Jindra
 
út 23.7., Lukáš Švéda

Sokolov / Cheb - Baníkovci úkol splnili a v 1.kole Poháru České pošty vyřadili divizní Hvězdu Cheb. V prvním ostrém utkání nastoupili i dvě nové posily Baníku. Hlavní trenér sokolovského celku Aleš Jindra byl rád, že se mužstvo povedlo do sezóny vstoupit vítězně a že se neopakovala situace z loňského ročníku, kdy baníkovci vypadli také s divizním soupeřem.

Po přípravných utkáních přišel na řadu ostřejší test baníkovské formy. Sokolovští hráči měli utkání plně pod kontrolou a zaslouženě zvítězili. Brankový rozdíl však mohl být vyšší. "První pohárová kola jsou vždy těžká a složitá. V prvním soutěžním zápase totiž nikdo neví, co může očekávat. Jsem rád, že jsme splnili cíl a postoupili a že jsme soupeře nepustili do vyložených šancí a střel," zhodnotil výsledek Baníku Aleš Jindra.

V prvním poločase vstřelili sokolovští fotbalisté jeden gól, v tom druhém pak dva. Šancí však měli daleko více. "Měli jsme hodně šancí, bohužel jsme na začátku zápasu tři neproměnili. Nakonec jsme se do konce prvního poločasu ujali vedení krásnou střelou, což nám pomohlo a díky ní jsme se i uklidnili." Sokolovský trenér následně pokračoval i v hodnocení druhé půle. "Od 60. minuty soupeř fyzicky odpadával, jinak byl překvapivě dobře organizovaný. My jsme poté vstřelili druhý gól, ale bohužel jsme dovolili soupeři snížit, když Kuba Dvořák tu střelu neodhadl. Naštěstí se nám podařilo okamžitě zareagovat a ihned proměnit první šanci. Jen je škoda, že jsme další příležitosti neproměnili."

Baníkovci porazili Cheb 3:1 a v dalším kole je čekají Karlovy Vary. Neopakuje se tak situace z loňského roku, kdy Baník vypadl na hřišti Horních Měcholup. "Utkání jsme odehráli vcelku bez problémů, i když byla znát určitá nervozita z toho, aby nenastala blamáž tak, jak se tomu stalo minulý rok," vrátil se Aleš Jindra k loňskému výpadku.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner