Mistr Evropy z roku 2002 se v dresu Baníku uvedl dvěma góly

 
Mistr Evropy z roku 2002 se v dresu Baníku uvedl dvěma góly
 
so 20.7., Tomáš Bouda

Ch e b / S o k o l o v - V dresu Baníku nastupuje účastník Ligy mistrů, či se objevilo několik mistrů české ligy. Novou posilou Sokolova je však hráč, který má zkušenosti z francouzské ligy či německé Bundesligy a zároveň je Mistrem Evropy do 21 let (ve Švýcarsku v roce 2002, např. Petr Čech či Milan Baroš v sestavě) ! David Kobylík, jenž okusil i další zahraniční soutěže, se v dresu Baníku poprvé v soutěžním utkání představil na hřišti Chebu. A hned napoprvé byl tvořivý záložník ústřední postavou druholigového týmu. David Kobylík vstřelil dva góly, rozdal spousty přesných přihrávek a nastínil, že by Baník (od dob Tomáše Pilaře) mohl konečně najít typického špílmachra. Po pohárovém zápase s Chebem jsme Davida krátce vyzpovídali.

Davide, odehrál jste první soutěžní zápas za Baník. Jaké toto utkání bylo?
Nebylo to lehké díky tomu terénu, co tady byl. Ale kdybychom proměnili šance, udělali bychom si to mnohem lehčí. Takhle soupeř vzdoroval do té doby, než jsme ke konci rozhodli. Ale postup je zasloužený. A tyhle zápasy jsou jen o postupu.

Vám se premiéra v dresu Baníku povedla, dvakrát jste skóroval. Takže spokojenost s vlastním výkonem?
Gólům nedávám až takovou váhu, protože soupeř byl divizní, i když nějakou kvalitu samozřejmě má… Ale až mistrovské zápasy vše ukážou.

Můžete fanouškům představit Vaši kariéru? V jakých klubech jste působil?
Začínal jsem hrát ligu v Olomouci v sedmnácti letech, kde jsem odehrál dvě sezony. Po Mistrovství Evropy do 21 let, kde jsme získali titul mistra, jsem odešel do nejvyšší soutěže ve Francii, do Štrasburku, kde jsem působil dva roky. Pak jsem se na sezonu vrátil do Olomouce, kde jsme uhráli třetí místo. Následně jsem tři roky hrál Bundesligu v Bielefeldu. Dále jsem byl půlroku v Omonii Nicosia a opět se vrátil do Olomouce. Poté se mi podařilo vyhrát titul na Slovensku s MŠK Žilina, následoval odchod do polské nejvyšší soutěže – Polonia Bytom a také rakouský Hartberg. V minulé sezoně jsem nastupoval za HFK Olomouc, kdy jsem byl soupeřem Baníku a teď jsem zde.

Jak jste sám řekl, prošel jste toho již hodně, spoustu jste zažil. Jak dle svých zkušeností hodnotíte kvalitu kádru Baníku dle prvních pocitů?
Jak jste řekl, je to brzy na nějaké poznání. Mistrovské zápasy teprve přijdou a to teprve ukáže charakter týmu a vše co k tomu patří. Mistrovský zápas nejde nahradit. Ale myslím si, že Sokolov má dobrý kádr a měli bychom hrát v tabulce nahoře. Uvidíme, jak vysoko…

Jak se Vám v Sokolově líbí?
Já už tady byl před rokem a půl, kdy jsem tady byl na 14 dní. Zatím jsem se vším spokojený. Ale spokojenost právě potvrdí až ty mistrovské zápasy.

Ve druhé lize nás čeká premiéra proti Zlínu. S čím do tohoto zápasu půjdeme?
Určitě budeme chtít bodovat, uvést se dobře před našimi fanoušky, trochu je namlsat na novou sezonu, aby dál chodili. To bude náš cíl. Samozřejmě chceme vyhrát.

Máte nějaký vzkaz pro sokolovské fanoušky?
Přál bych si, aby jich přišlo co nejvíce, protože to bude první zápas. Myslím si, že Zlín je jeden z nejatraktivnějších soupeřů a fanoušci se mají na co těšit.

David Kobylík

nar. 27.06.1981

post: střední záložník
číslo dresu: 10

bývalé české kluby: SK Sigma Olomouc, 1. HFK Olomouc
zahraniční angažmá: RC Strasbourg ( Francie – 1.liga, 24 zápasů, 1 gól ), Arminia Biefeld (Německo – 1. Bundesliga, 42 zápasů, 2 góly), Omonia Nicosia (Kypr), MŠK Žilina (Slovensko), Polonia Bytom (Polsko), TSV Hartberg (Rakousko)

Reprezentace: ČR do 15 let (7 zápasů, 0 gólů), ČR do 16 let ( 14 zápasů, 1 gól), ČR do 17 let (6 zápasů, 1 gól), ČR do 18 let (22 zápasů, 3 góly), ČR do 21 let (32 zápasů, 7 gólů)

Úspěchy: Mistr Evropy do 21 let (ME ve Švýcarsku 2002), Mistr Slovenska ( 2009/2010)

V České nejvyšší soutěži odehráno: 96 zápasů, 11 gólů


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner